Moda na dziwne japońskie maseczki do twarzy w płachcie nie zna granic. Śmieszne maski do pielęgnacji ust, maseczki pod oczy, maski-zwierzątka do pielęgnacji cery. Obecnie powróciła moda na maski do twarzy w tabletkach. Te kosmetyki, które wyglądają jak pastylki na ból gardła lub katar, znów cieszą się ogromną popularnością.
Maska w tabletce – a co to takiego?
Maska w tabletce to specyficzny, choć od dawna znany kosmetyk. Wyglądem przypomina pastylkę, ale tak naprawdę to poskładana i skompresowana maska w płachcie, czyli dobrze nam znana sheet mask. Jest wykonana z tkaniny celulozowej, w 100% naturalnej. Maska ma otwory wycięte na oczy, nos i usta, nie jest niczym nasączona, bo to od nas zależy, jakiego kosmetyku do niej dodamy.
Jak stosować ten rodzaj sheet mask?
Stosowanie maski w tabletce jest naprawdę bardzo łatwe. Do naczynia wlewamy niewielką ilość kosmetyku potrzebnego do nasączenia. Następnie do środka wrzucamy tabletkę. Maska zwiększy swoją objętość po kilku sekundach do minuty – czas jest uzależniony od gęstości płynu.
Podczas gdy maska wchłania kosmetyk, możemy oczyścić twarz tonikiem. Oczywiście ważne jest to, żeby wcześniej zrobić bardzo dokładny demakijaż oraz (opcjonalnie) peeling. Kiedy buzia jest już oczyszczona i stonizowana, aplikuje się na nią ten sam lub podobnie działający kosmetyk, którym zalana była maska w tabletce.
Następnie rozwijamy maseczkę w płachcie i nakładamy na twarz. Ważne jest, żeby dokładnie dopasować otwory na oczy, usta i nos. W trackie zabiegu nie możemy dopuścić do tego, żeby maska wyschła – mogłaby wtedy podrażnić cerę. Po upływie około kwadransa zdejmujemy maskę, ale kosmetyku pozostałego na skórze nie wcieramy. Pozwalamy mu się samodzielnie wchłonąć lub delikatnie go wklepujemy.
Jaki płyn zastosować do nasączenia maski-tabletki?
Do nasączenia maski w tabletkach dobrze sprawdzą się następujące kosmetyki:
- hydrolaty, ziołowe napary, stosowane przez nas codziennie toniki;
- płyn micelarny;
- sok z aloesu;
- rozcieńczony żel hialuronowy, żel z siemienia lnianego lub miód;
- pełnotłuste mleko (krowie, kozie lub sojowe);
- sok owocowy lub warzywny;
- olejek z drzewa herbacianego;
- mieszanka niektórych powyższych substancji;
- woda po glince bentonitowej.
Azjatycka maska do twarzy w płachcie – efekty
Tak naprawdę efekty są uzależnione od płynu, który zastosujemy do nasączenia maski w tabletce. Ważne jest więc, żeby dobrać odpowiednie produkty do rodzaju i potrzeb cery. Dzięki mleku uzyskamy więc delikatny efekt ściągnięcia skóry i zwężenie porów, dzięki hydrolatom – nawilżenie, a za sprawą aloesu – złagodzenie ewentualnych podrażnień.
Dodaj komentarz