Ratunku! Mam suche włosy!

Twoje włosy są aż sztywne od silnego przesuszenia? Łamią się i ciężko je wystylizować? Przeczytaj porady dotyczące pierwszej pomocy dla włosów suchych i puszących się i poznaj produkty, które działają!

Co wysusza włosy?

Najgorszy koszmar dla włosów? Suche, łamliwe i plączące się pasma, które nie chcą się ani rozczesać, ani ułożyć. Okazuje się, że wcale nie jest trudno doprowadzić ich do takiego stanu. Wystarczą nieodpowiednie kosmetyki (gównie te do stylizacji, gdyż one najmocniej wysuszają włosy), oraz wysoka temperatura, np. prostownicy czy lokówki. Również rozjaśnianie i koloryzacja bardzo osłabiają kondycję włosów. Na ich niekorzyść działa nawet to, że zbyt rzadko podcinasz końce. Ale czy można uratować suche włosy? Oczywiście! Dziś dzielimy się najlepszymi wskazówkami!

Pamiętaj!

Ochrona przed  wysoką temperaturą jest koniecznością podczas stylizacji za pomocą narzędzi termicznych.

Czy puszące się i suche włosy to to samo? 

Często może tak  być, ale wiele osób mają np, kręcone włosy, które mają tendencje do puszenia anwet jeśli nie są suche lub zniszczone. Wtedy można uspokoić puszenie się włosów odpowiednim preparatem.

Czy produkty do włosów suchych pomogą w walce z puszeniem się?

Z pewnością mogą pomóc. Sztuka polega na tym, aby znaleźć odpowiedni produkt dla swoich włosów, ponieważ włosy bywają bardzo różne. Najlepiej zapytaj swojego fryzjera, jaki masz typ włosów. To najprostsze rozwiązanie, jeśli trudno jest Ci określić ich kondycję.

Czego potrzebują suche, a czego zniszczone włosy?

Suche włosy potrzebują przede wszystkim nawilżającego szamponu, odżywki i kuracji do włosów – idealna będzie np. maska do włosów z algami. Dobrze sprawdzą się też olejowe maski do włosów. To pomoże im odzyskać blask. Jednak zniszczonych włosów nie da się uratować, należy je obciąć, w przeciwnym razie z czasem zaczną się łamać coraz dalej w górę włosa. Jedyne co można zrobić, to poprawić ich wygląd, np. olejowymi odżywkami bez spłukiwania lub nabłyszczającymi kuracjami i serum do włosów.

Jakie kosmetyki są dobre do suchych włosów?

Wszystko zależy od rodzaju włosów, a nawet ich koloru – tego, czy są rozjaśniane, czy farbowane itd. Istnieje wiele różnych produktów, które są dostosowane do różnych rodzajów włosów i sięga się po nie w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Olejek jest ulubieńcem wielu osób, ale źle dobrany sprawi, że włosy stają się cięższe i grubsze. Dlatego jeśli nie masz pewności co to tego, jaki kosmetyk wybrać do swoich włosów, zawsze lepiej  zapytać fryzjera. Może, zamiast olejku możesz spróbować kremu bez spłukiwania? Niezbędnym produktem niezależnie od rodzaju włosów jest oczywiście ochrona przed wysoką temperaturą. Jeśli zamierzasz używać narzędzi grzewczych, musisz chronić włosy, aby nie stały się bardziej suche.