HIT! Elegancki, domowy manicure wyszczuplający dłonie 

Jeśli marzysz o smukłych dłoniach, a twoje są dalekie od ideału wiedz, że sposób malowania paznokci też może poprawić wygląd nie tylko płytki, ale i całej dłoni. Lakiery zdobią, ale też optycznie ją modelują. Poznaj sposoby na wysmuklanie dłoni za pomocą manicure.

Domowy manicure – maluj się jak profesjonalistka

Sama możesz zrobić wspaniały manicure, który doskonale wysmukli dłonie i optycznie wydłuży krótkie palce. Poniżej znajdziesz 3 najbardziej typowe kształty paznokci, które często wymagają skorygowania. Poznaj dobrane do nich, specjalne techniki malowania paznokci.

Nadaj paznokciom staranny kształt

Jeśli masz kwadratowe paznokcie – nadaj im odpowiedni kształt, który je wysmukli: opiłuj je pilniczkiem na rogach –  wten sposób nie będą się tez o nic zaczepiały i łamały lub rozwarstwiały.

Jeśli twoje płytki mają okrągły kształt – po prostu lekko je wyrównaj pilniczkiem. Zaokrąglij delikatnie końcówki płytki.

Paznokcie w kształcie łopatek opiłuj z kolei po bokach, ale ukosem. Tak, by zwężały się ku brzegom. To sprawi, że paznokcie będą wyglądały elegancko, jak schludne migdałki.

Malowanie paznokci – najlepsze kolory

Przy dłoniach, które chcesz wysmuklić, wybieraj kolory kryjące, lub lekko opalizujące. Natomiast zdecydowanie unikaj perłowych i brokatowych, ponieważ postarzają dłonie. Natomiast ciemne barwy dodają szyku dłoniom i paznokciom.

Czerwień jest zawsze elegancka. To klasyka, która zawsze się sprawdza i odwraca uwagę od przebarwień na skórze. Z kolei delikatny i subtelny róż lub beż są zbliżone odcieniem do skóry i sprawiają, że dłonie wyglądają na zadbane.

Jak malować szerokie paznokcie, by wysmuklić dłonie?

TRIK 1 – konturowanie paznokci ciemną emalią

Ta technika sprawdzi się, gdy masz kwadratowe paznokcie.

Cały paznokieć pomaluj bezbarwnym lakierem, lub takim, który ma delikatny, cielisty kolor. Ten lakier będzie twoją bazą. Następnie ciemnym lakierem, np. bordowym namaluj na płytce podłużny pasek, który przechodzi przez środek pytki. Lakier nakładaj mniej więcej około 1 mm od skórek, kieruj go do brzegu paznokcia. Nie wypełniaj kolorem boków płytki. Gdy pasek ciemnego lakieru zaschnie, nanieś na paznokcie utwardzacz.

Co daje ten efekt na paznokciach?

Podkreślenie ciemnym lakierem jedynie środka paznokcia optycznie go zwęża. Pasek nie może być zbyt cienki. Dłonie nabierają wówczas smukłej lekkości.

TRIK 2 – pastelowe tony

Ta technika sprawdzi się, gdy masz okrągłe paznokcie

Nanieś na paznokieć bezbarwny lakier, albo sięgnij po delikatny, cielisty, który współgra z kolorem płytki lub skóry. Maluj delikatnie całą płytkę, zostawiając wolne od lakieru miejsce około 1 mm przy brzegach tak, aby nie zalać pytki i by nie wydawała się jeszcze szersza. Połóż pierwszą warstwę, a następnie nałóż kolejną. Całość utrwal topem.

Co daje ten efekt na paznokciach?

Jasne lakiery, czyli beż lub róż wydłużają ładnie okrągłe płytki paznokci – te odcienie nazywamy cielistymi lub nude. Mają taką zaletę, że wysmuklają krótkie palce.

TRIK 3 – cieniowanie i paznokcie ombre

Idealne, gdy masz paznokcie łopatki. 

Cieniowanie uda się, jeśli sięgniesz po 3 odcienie tego samego koloru: jasny, ciemniejszy i najciemniejszy. Potrzebny jest ci też mały kawałek gąbeczki (może być to stary beauty blender lub kawałek zwykłej gąbki do naczyń).

Polakieruj cały paznokieć jasnym kolorem. Odczekaj, aż zaschnie. Teraz na małą gąbeczkę nałóż odrobinę ciemniejszego lakieru i stempluj płytkę mniej więcej od połowy jego długości. Gdy lakier wyschnie, zrób to samo z najciemniejszym lakierem, tyle ze zacznij stemplować płytkę na samym końcu, czyli na końcówce płytki.

Co daje ten efekt na paznokciach?

Takie poziome cieniowanie optycznie poprawi proporcję szerokiej płytki w kształcie łopatki, która teraz będzie przypominała ładny migdałek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *