Depilacja woskiem. Jak to zrobić?

Wrastające włoski, zbędne owłosienie, wąsik… Z takimi problemami zmaga się wiele kobiet. Jeżeli chcesz mieć gładką skórę, wykonaj depilację woskiem. Taki zabieg pozwala na bardzo długo pozbyć się niechcianych włosków. Sprawdź, co zrobić, aby cieszyć się pięknym ciałem.

Young women waxing legs

Komu polecana jest depilacja woskiem?

Tę metodę usuwania zbędnego owłosienia poleca się osobom z wrażliwą skórą oraz tym, których naturalne tempo wzrostu włosków jest bardzo szybkie. Z depilacji woskiem mogą skorzystać nie tylko panie; zabieg przeznaczony jest także dla mężczyzn. Przeciwwskazaniami są natomiast choroby skóry, żylaki, popękane naczynka krwionośne. Usuwania włosków nie zaleca się również osobom, które mają świeże blizny, drobne rany i uszkodzenia naskórka. Jeżeli jesteś w ciąży, nie powinnaś korzystać z wosku.

Jak przygotować się do depilacji?

Najważniejszą rzeczą jest… zapuszczenie włosków. Najłatwiej jest usuwać te o długości około 1 cm. Krótsze nie przykleją się do plastra z woskiem, a zabieg nie będzie dokładny. Jeżeli masz dłuższe włoski, depilacja może stać się nieprzyjemna, a po zakończeniu zabiegu pojawią się podrażnienia. Pamiętaj, że kilka dni przed usuwaniem owłosienia nie wolno ci korzystać z solarium, sauny i opalania natryskowego. Nie stosuj balsamów, kremów i olejków, które pozostawiają na skórze tłustą warstwę – taka powłoczka uniemożliwi plastrowi z woskiem dokładne przyklejenie się do skóry. Dzień przed depilacją zrób peeling. W ten sposób złuszczysz martwy naskórek i sprawisz, że wrastające włoski będą łatwiejsze do usunięcia.

Jak depilować woskiem?

Na odtłuszczoną i oczyszczoną skórę nałóż rozgrzany plaster wosku. Dokładnie dociśnij go do skóry, a kiedy wosk wniknie do mieszków włosowych, oderwij go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. W ten sposób usuwasz i cebulki, i włoski. Dzięki temu efekty depilacji utrzymują się do czterech tygodni. Wyróżnia się kilka metod depilacji woskiem. Najbardziej popularne to: depilacja płynnym woskiem, usuwanie owłosienia twardym woskiem i depilacja plastrami z woskiem. Włoski można usuwać z każdej części ciała i twarzy.

Pielęgnacja skóry po depilacji woskiem

Po depilacji skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Aby złagodzić podrażnienia, stosuj kosmetyki z zawartością aloesu, panthenolu i innych składników chłodzących. Zrezygnuj z opalania, ćwiczeń i kąpieli w gorącej wodzie. Po depilacji możesz zaobserwować, że twoje włoski wrastają. Stosuj produkty, które zmiękczają i opóźniają wzrost owłosienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *