Odciski – pozbądź się ich na zawsze!

My też nie lubimy uporczywych odcisków! Te nieładne i czasem bolesne zgrubienia na stopie nijak pasują do pięknych szpilek czy letnich sandałków. Dlatego wypowiedz im wojnę już dziś i wypróbuj nasze sprawdzone sposoby na odciski i odgniotki.

Próbowałaś walczyć z odciskami za pomocą plastrów, płynów z kwasami zmiękczającymi zrogowacenia, ale wszystko na nic? Bolesne i rozległe odciski najszybciej usuniesz u podologa, ale drobne odgniotki i zgrubienia z powodzeniem usuniesz w domu.

To ważne!

Odciski są oczywiście do usunięcia, ale jeśli domowe sposoby zawiodą, pamiętaj, aby udać się do podologa – czyli eksperta od stóp. Fachowo usunie nagniotki i doradzi odpowiednią pielęgnację.

Jak wygląda zabieg na odciski u podologa?

Podolog pokryje zrogowaciały naskórek preparatem z mocznikiem (o wysokim, 20-procentowym stężeniu). Dzięki temu warstwa twardej skóry oddzieli się i podolog będzie mógł ją usunąć za pomocą skalpela. Skalpel ma jednorazowe ostrze, którego już nie używa się ponownie.
Kolejny etap to usunięcie rdzenia odcisku – podolog robi to za pomocą specjalnej frezarki. Na koniec dezynfekuje miejsce zabiegu i zakłada opatrunek z odciążeniem, czyli gąbeczką, aby stopa nie ulegała urazom podczas chodzenia.

Jak zwalczyć odciski w domu – najlepsze sposoby

1. Okłady z czosnku

To skuteczny domowy sposób. Okłady z czosnku przeciśniętego przez praskę i połączonego z żelem z aloesu oraz sokiem z cytryny powinny być nałożone za pomocą sterylnej gazy i przyklejone plasterkiem. Taki opatrunek należy zmieniać dwa razy dziennie. Po pewnym czasie stwardniałe miejsce zniknie.

2. Aspiryna na odciski

Dobry sposób to rozdrobnienie aspiryny i połączenie jej z małą ilością wody, nałożenie papki na odcisk i pozostawienie pod folią na 15–20 min. Aspiryna sprawi, że skóra ulegnie zmiękczeniu i będzie można ją usunąć pumeksem, lub specjalną tarką do stóp.

3. Skarpetki złuszczające

Nie służą wyłącznie do wyłącznie wygładzeniu stóp. Złuszczające skarpety zawierają specjalne kwasy zmiękczające naskórek, często mają w składzie mocznik, który doskonale rozprawia się z odciskami i nagniotkami.

Stosunkowo nową metodą walki z odciskami jest stosowanie skarpetek złuszczających, zawierających kwasy roślinne i mocznik. Działają one zmiękczająco na skórę stóp niwelując zrogowaciały naskórek i zgrubienia.

Jak uniknąć odcisków?

Noś wygodne buty – to nieodpowiednie obuwie odpowiada w znacznej mierze za zrogowacenia na stopach. Nieustanny ucisk w tym samym miejscu sprawia, że skóra twardnieje.
Stosuj krem nawilżający – jeśli nie kremujesz stóp, ich naskórek jest twardy i skóra rogowacieje.
Złuszczaj zrogowaciały naskórek – jeśli robisz to regularnie – twoim stopom nie przydarzy się nic złego. Postaraj się o dobry peeling do stóp, lub wykonaj go samodzielnie: po prostu zmieszaj płatki owsiane z miodem i olejkiem arganowym.
Zadbaj o stopy – zawsze pamiętaj, aby je pielęgnować, kremować, kupuj wygodne skarpetki, które nie są ze sztucznego tworzywa, lecz z bawełny, a także chodź jak najwięcej boso – stopa wtedy ma naturalny masaż, który poprawia jej kondycję i elastyczność oraz wytrzymałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *