Trendy w urodzie i modzie w roku 2016

Moda zmienia się jak w kalejdoskopie. Wraz z nastaniem nowego sezonu pojawiają się makijaże, fryzury i ubrania, o których jakiś czas temu nawet się nam nie śniło. To, co kiedyś wydawało się nam niemodne lub ekstrawaganckie, w tym roku może okazać się bardzo trendy. Sprawdź zatem, co czeka cię w roku 2016 w świecie urody i mody.

Modne makijaże

Do łask powróci kolor błękitny, tak bardzo lubiany w latach 90-tych. Modne będą cienie do powiek, tusze do rzęs i eyelinery w tych kolorach. Kosmetyki w różnych odcieniach niebieskiego będzie można nakładać na całych powiekach, w formie kresek w różnych kształtach, a nawet rzęsach. Oryginalne kolory zagoszczą także na ustach. Jazzy będą szminki w barwach mocnej śliwki, połyskujące złoto, kobalt. Zapamiętajmy jednak jedno. Podstawowa zasada makijażystów nie zmieni się nigdy: mocno pomalowane oczy i neutralne usta lub odwrotnie. Nie malujmy więc powiek niebieskim cieniem i ust złotą szminką.

Fryzury na czasie

Co słychać w świecie fryzur? Modne będą włosy obcięte na zapałkę. Są łatwe w pielęgnacji, nie trzeba ich czesać i długo suszyć. Oczywiście nie wszystkim kobietom taka fryzura przypadnie do gustu; nie każdej dziewczynie będzie w niej do twarzy. Jeżeli wolisz bardziej tradycyjne uczesania, postaw na warkocze i gładkie włosy. Takie fryzury są bardzo twarzowe, wygodne i łatwe do zrobienia. Dominuje wśród nich ciasno zapleciony warkoczyk. Trendy w tym roku będą także bardzo krótkie grzywki. Mogą być proste lub cieniowane.

Co jeszcze nowego?

W 2016 roku na wybiegach pojawią się modelki w nieco większych rozmiarach. Modne będą krągłości i atletycznie zbudowane kobiece sylwetki. W tym sezonie warto postawić na naturalność z jednej strony, a z drugiej – na odważne kreacje i makijaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *