Do góry

Stylowy Magazyn

Korygowanie twarzy. Jak nakładać podkład, puder i bronzer?

  • Napisany przez Redakcja

konturowanie-twarzy.jpgKonturowanie twarzy znane jest od wielu lat, choć dopiero niedawno króluje w codziennej pielęgnacji. Kobiety musiały dojrzeć do tego, że kształt i owal twarzy można korygować odpowiednim makijażem. Jak to zrobić?

Makijaż trzeba dostosować do owalu twarzy, zarysu brwi oraz ust, a nawet osadzenia i kształtu oczu. Wszystko ma znaczenie. Jeśli coś jest zbyt wąskie, za bardzo widoczne lub niepotrzebnie odwraca uwagę od całej twarzy, można to skorygować pudrem i bronzerem. Nie ma nawet konieczności sięgania po rozświetlacz, choć on też może pomóc.

JAK POPRAWIĆ WYGLĄD TWARZY?

Podwójny podbródek łatwo ukryć nakładając nieco ciemniejszego bronzera pionowo wzdłuż szyi. To pozwoli optycznie ukryć tę część. Ważne jednak, aby ciemny cień był delikatny, naturalny i dobrze rozblendowany.

Wysokie czoło to problem wielu kobiet, który również da się ukryć. Wystarczy położyć odrobinę bronzera lub ciemniejszego pudru na środek czoła i rozblendować go kierując się ku górze, w stronę włosów. Ten zabieg optycznie skraca wysokość czoła.

Małe czoło to odwrotna od powyższej sytuacja, którą też da się optycznie poprawić. Tym razem warto sięgnąć po puder o ton jaśniejszy od koloru skóry. Nakłada się go na środek czoła i rozciera we wszystkich kierunkach.

Długi nos, który jest spiczasto zakończony, nie wygląda dobrze. Skorygować go można ciemniejszym podkładem lub bronzerem nałożonym na czubek nosa i środek skóry ponad górną wargą (łuk kupidyna). Dzięki temu czubek będzie wydawał się mniej spiczasty.

Szeroki nos da się zwęzić, oczywiście też optycznie, bronzerem. Ciemny kosmetyk należy położyć po bokach nosa, na całej jego długości. Odpowiednio wtarty i rozblendowany nie będzie wyglądał sztucznie, a ukryje zbędne milimetry.

Wąska broda potrzebuje uwydatnienia, aby usta nie wyglądały na zbyt duże. Do korekty w tym przypadku warto użyć jasnego pudru, który nanosi się pionowo od ust do zakończenia brody. Jaśniejszy od skóry kosmetyk optycznie rozświetli ten obszar.

Szeroka broda wymaga umiejętnej korekty. Konieczny jest ciemny puder lub bronzer, który należy nanieść na boki brody tj. na kości szczęki. W ten sposób zostają one optycznie ukryte, a broda będzie wydawała się węższa niż w rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *