Korygowanie twarzy. Jak nakładać podkład, puder i bronzer?

Konturowanie twarzy znane jest od wielu lat, choć dopiero niedawno króluje w codziennej pielęgnacji. Kobiety musiały dojrzeć do tego, że kształt i owal twarzy można korygować odpowiednim makijażem. Jak to zrobić?

Makijaż trzeba dostosować do owalu twarzy, zarysu brwi oraz ust, a nawet osadzenia i kształtu oczu. Wszystko ma znaczenie. Jeśli coś jest zbyt wąskie, za bardzo widoczne lub niepotrzebnie odwraca uwagę od całej twarzy, można to skorygować pudrem i bronzerem. Nie ma nawet konieczności sięgania po rozświetlacz, choć on też może pomóc.

JAK POPRAWIĆ WYGLĄD TWARZY?

  • Podwójny podbródek łatwo ukryć nakładając nieco ciemniejszego bronzera pionowo wzdłuż szyi. To pozwoli optycznie ukryć tę część. Ważne jednak, aby ciemny cień był delikatny, naturalny i dobrze rozblendowany.
  • Wysokie czoło to problem wielu kobiet, który również da się ukryć. Wystarczy położyć odrobinę bronzera lub ciemniejszego pudru na środek czoła i rozblendować go kierując się ku górze, w stronę włosów. Ten zabieg optycznie skraca wysokość czoła.
  • Małe czoło to odwrotna od powyższej sytuacja, którą też da się optycznie poprawić. Tym razem warto sięgnąć po puder o ton jaśniejszy od koloru skóry. Nakłada się go na środek czoła i rozciera we wszystkich kierunkach.
  • Długi nos, który jest spiczasto zakończony, nie wygląda dobrze. Skorygować go można ciemniejszym podkładem lub bronzerem nałożonym na czubek nosa i środek skóry ponad górną wargą (łuk kupidyna). Dzięki temu czubek będzie wydawał się mniej spiczasty.
  • Szeroki nos da się zwęzić, oczywiście też optycznie, bronzerem. Ciemny kosmetyk należy położyć po bokach nosa, na całej jego długości. Odpowiednio wtarty i rozblendowany nie będzie wyglądał sztucznie, a ukryje zbędne milimetry.
  • Wąska broda potrzebuje uwydatnienia, aby usta nie wyglądały na zbyt duże. Do korekty w tym przypadku warto użyć jasnego pudru, który nanosi się pionowo od ust do zakończenia brody. Jaśniejszy od skóry kosmetyk optycznie rozświetli ten obszar.
  • Szeroka broda wymaga umiejętnej korekty. Konieczny jest ciemny puder lub bronzer, który należy nanieść na boki brody tj. na kości szczęki. W ten sposób zostają one optycznie ukryte, a broda będzie wydawała się węższa niż w rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *