Orzechy w kosmetykach. Poznaj ich właściwości

 Orzechy w kosmetyce są bardzo popularne. Znajdziemy ich naprawdę mnóstwo: migdały, makadamia, laskowe czy włoskie. Substancje odżywcze zawarte w orzechach sprawiają, że skóra doskonale je toleruje. Warto dowiedzieć się, jakie właściwości kosmetyczne w sobie kryją.

Orzechowe kosmetyki

Kosmetyki z orzechami od dawna zajmują wysokie miejsca w rankingach popularności. Nigdy wcześniej nie podkreślano ich wyjątkowej wartości, mimo że królują na rynku kosmetycznym już długo. Teraz wręcz wskazane jest, aby zawrzeć informacje o tym, czy produkt zawiera ekstrakty lub oleje z orzechów.

Jeżeli nie jesteś uczulona na orzechy, możesz używać ich w codziennej pielęgnacji. Oczywiście możesz używać ich też raz w tygodniu lub w miesiącu – w zależności od upodobań. Orzechowe kosmetyki są naprawdę mocno odżywcze, a w szczególności naturalne, przez co ich stosowanie przynosi wspaniałe efekty.

Orzechy w kosmetyce

Jakie orzechy stosowane są w kosmetykach pielęgnacyjnych?

 1. Orzechy włoskie – zdecydowanie warto je jeść i na pewno powtarzały nam to nasze babcie. Orzechy włoskie są w stanie poprawić koncentrację, ułatwiać zapamiętywanie, a to wszystko ze względu na ogromne ilości fosforu. To nie wszystkie dobroczynne składniki. To także magnez, cynk, potas, żelazo i witaminy.
 2. Orzechy arganowe – w kuchni spotykamy je nieczęsto, za to są bardzo popularne w kosmetyce. Pochodzące z Maroka orzechy zawierają ponad 100 odżywczych substancji, w tym witaminę E czy kwasy tłuszczowe.
 3. Orzechy migdałowe – a właściwie nasiona migdałowca, to skarbnica witaminy B3, E i błonnika. Ponadto znajdziemy tu nienasycone kwasy tłuszczowe oraz cenne minerały i potas. Spotykane są bardzo często zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce i zdecydowanie warto po nie sięgać!
 4. Orzechy laskowe – większość osób je uwielbia. Są najbardziej popularnymi w Europie owocami leszczyny, które w składzie mają mnóstwo witaminy E oraz witamin z grupy B. To nie wszystko! Te orzechy bogate są również w wapń, potas i fosfor.
 5. Orzechy makadamia – to egzotyczne orzeszki, w których kryje się ogrom składników odżywczych. Znajdziesz tu m.in. witaminy z grupy B, witaminy A i E oraz cenne żelazo, magnez, cynk, potas czy wapń. Nic dziwnego, że są tak często stosowane i uwielbiane przez miliony ludzi.

Zastosowanie i właściwości orzechów w kosmetyce

Oczywiście wszystkie efekty zależą od tego, jaki kosmetyk wybierzemy, jakie orzechy będzie zawierał i jakie będą miały stężenie. Możemy jednak wyróżnić ich najistotniejsze właściwości:

 • doskonale rewitalizują i są bogate w cenne składniki odżywcze,
 • przyspieszają odbudowę i wspomagają regenerację,
 • działają przeciwstarzeniowo i antyoksydacyjnie,
 • zabezpieczają przed utratą nawilżenia,
 • sprawiają, że skóra jest miękka i miła w dotyku,
 • przywracają włosom naturalny blask, podkreślając kolor.

Ekstrakty i oleje z orzechów spotykamy przede wszystkim w postaci kremów i balsamów. W lżejszych kosmetykach jak np. serum raczej nie występują. Możemy jednak znaleźć orzechowe kosmetyki do włosów, jak np. odżywki, maski albo mieszanki dobroczynnych olejów, jak migdały, makadamia czy arganowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *