Brwi w butelce. Rewolucja w makijażu? Czy zbędny kosmetyk?

Chcesz mieć brwi z charakterem? Po wymarzony efekt możesz udać się do linergistki na makijaż permanentny. Możesz też sięgnąć po brwi w butelce, czyli innowacyjny kosmetyk, który nie tylko maluje, ale też zagęszcza dzięki mikrowłóknom. Sprawdź, jak to działa!

Jako pierwsza brwi w butelce wypuściła na rynek marka Lash Brow. Szybko stały się one hitem wśród kobiet, które szukały odpowiedniego produktu do makijażu swoich cienkich i mało wyrazistych brwi.

Czym są brwi w butelce?

Kiedy pierwszy raz słyszymy o brwiach w butelce, wyobrażamy sobie różne dziwne rzeczy. Sztuczne brwi zapakowane w buteleczkę. Odżywkę, dzięki której na naszej twarzy pojawią się piękne brwi. I tym podobne.

Tak naprawdę brwi w butelce to specyficzny kosmetyk do makijażu. Stworzono go dla kobiet, które oczekują nie tylko koloru, ale też objętości i zagęszczenia brwi.

Brwi w butelce – skład

Bazą brwi w butelce jest z reguły glinka, która nie tylko nadaje produktowi odpowiednią konsystencję, ale ma też właściwości odżywcze. Do tego mamy pigment, dzięki któremu brwi w butelce działają jak pomada. Możemy nimi przyciemnić brwi, nadać im określony kolor i zarysować ich kształt.

Najważniejsze są jednak maleńkie włókna, dzięki którym brwi w butelce dodają objętości. Syntetyczne mikrowłókna pogrubiają naturalne brwi, osadzając się na nich i między nimi. W nich tkwi sekret działania tego produktu.

Plusem jest, że oprócz glinki, pigmentu i włókien, są tu także naturalne składniki odżywcze, dzięki którym kosmetyk ma też właściwości odżywki do brwi.

Dopasuj efekt do siebie!

Wiadomo, że dobry makijaż to taki, który jest dopasowany do naszych potrzeb. Zarówno pod względem koloru, jak i intensywności. I dzięki brwiom w butelce może te efekty w bardzo łatwy sposób dostosować do siebie.

Po pierwsze, trzeba wybrać odpowiedni kolor brwi w butelce. To kosmetyk dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: Mocca, Hot Cappuccino, Cold Espresso oraz Deep Black. Oczywiście taka gama kolorystyczna dotyczy tylko produktów marki Lash Brow. Być może brwi w butelce innej marki występują w większej ilości opcji – warto poszukać odcienia idealnego dla siebie.

Po drugie, należy nauczyć się nakładać brwi w butelce. Im więcej produktu użyjemy, tym mocniejszy efekt uzyskamy. Zaczynając od niewielkiej ilości i delikatnego podkreślenia brwi, można stopniować intensywność koloru i efekt według uznania. Wystarczy raz za razem dokładać nieco więcej produktu aż do uzyskania najbardziej satysfakcjonującego nasz wyglądu brwi.

Jak nakładać brwi w butelce?

Skoro wewnątrz tego kosmetyku znajdują się setki lub tysiące maleńkich mikrowłókien, to aplikacja brwi w butelce wydaje się trudna. Nic bardziej mylnego. Można się bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Przed nałożeniem brwi w butelce warto zaznaczyć kontur łuku brwiowego miękką kredką o pasującym odcieniu. Bardzo delikatny, rozmyty zarys kształtu brwi nie tylko ułatwi ich pomalowanie, ale też zapewni naturalny efekt.

Brwi w butelce bardzo łatwo aplikuje się, dzięki wygodnemu aplikatorowi. Należy nałożyć niewielką ilość produktu, aby wypełnić kontur brwi i nadać im odpowiedni kolor. Czas na poprawki (np. usunięcie nadmiaru produktu z brwi, żeby poprawić efekt) wynosi 1 minutę, ponieważ po tym czasie brwi w butelce utrwalają się i można je zmyć tylko za pomocą silnego środka do demakijażu.

Brwi w butelce – podsumowanie

Czy inwestycja w taki kosmetyk się opłaca? Dla osób, które mają bardzo cienkie i rzadki brwi, a potrzebują efektów od razu, to dobre rozwiązanie. Jednak zawsze o wiele lepiej zadbać o swoje naturalne brwi niż maskować je mikrowłóknami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *