Zabiegi medycyny estetycznej na podkrążone i opuchnięte oczy

Skóra wokół oczu najszybciej się starzeje, ponieważ jest bardzo delikatna i cienka jak papier. Zawiera minimalną ilość gruczołów łojowych i cienką warstwę tkanki tłuszczowej, przez co szybko traci jędrność i napięcie. Z czasem, gdy tkanka tłuszczowa zaczyna zanikać, bruzdy się pogłębiają, a wiotka skóra i słabnące mięśnie prowadzą do opadania górnej powieki, co nadaje twarzy smutny wygląd. Na domiar złego skóra pod oczami charakteryzuje się słabym krążeniem krwi i ma skłonność do zastojów limfatycznych, czego konsekwencją są cienie i obrzęki pod oczami. Codzienna i prawidłowa troska o skórę może znacznie opóźnić procesy jej starzenia się, ale nie może ich zatrzymać ani tym bardziej cofnąć. Mogą tego dokonać jedynie zabiegi medycyny estetycznej. Poznaj zabiegi medycyny estetycznej, które pomogą na podkrążone i opuchnięte oczy. Jakie działanie ma kwas hialuronowy, plazma, laser i bezigłowa mezoterapia?

zabiegi-medycyny-estetycznej.jpg

Kwas hialuronowy – działanie

Kwas hialuronowy jest stosowany w celu odmłodzenia okolic oczu. Zabieg polega na wykonaniu zastrzyku z żelem zawierającym usieciowany kwas hialuronowy i przeciwutleniacze. Substancje przenikają aż do skóry właściwej, dzięki czemu wypełniają głębokie zmarszczki. Tego typu profesjonalne wypełniacze zapewniają naturalny efekt wygładzenia, który utrzymuje się nawet do 12 miesięcy.

Zabieg w okolicach oczu jest bolesny, dlatego konieczne jest znieczulenie skóry kremem. Po znieczuleniu pacjenta lekarz podaje kwas w tak zwaną dolinę łez – przy wewnętrznym kąciku oka i wokół zewnętrznego kącika oka. Następnie rozmasowuje te okolice, aby wypełniacz równo się rozłożył. Efekt w postaci uniesionej i wygładzonej skóry jest widoczny od razu, a ślady wkłuć i niewielki obrzęk, jaki wystąpił po zabiegu, znikają po około 3 dniach.

Plazma – działanie

Plazma to niezawodny sposób na opadające powieki. Ten rodzaj zjonizowanej materii przypomina stanem skupienia gaz. Działa na skórę na zasadzie sublimacji, to znaczy natychmiastowego przejścia ze stanu stałego do gazowego. Impuls wytwarzany przez urządzenie plazmowe działa jedynie w naskórku. Nie występuje krwawienie ani uszkodzenie tkanek otaczających punkt działania plazmy, za to skóra obkurcza się, co z czasem stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastynowych.

Skutecznym zabiegiem wykonywanym za pomocą urządzenia plazmowego jest korekta opadających powiek. Zanim lekarz przystąpi do zabiegu, nanosi na skórę powiek krem znieczulający i czeka około 30 minut, aż ten zacznie działać. Urządzenie, które emituje plazmę, przypomina gruby długopis. Lekarz przesuwa jego końcówkę tuż nad górną częścią powiek tak, aby nie dotykała skóry. Mimo znieczulenia pacjentka może odczuwać punktowe szczypanie. Po zabiegu partie skóry, na które działała plazma, są smarowane specjalnym preparatem przyspieszającym gojenie. Ten sam preparat pacjentka stosuje sama w domu. Dzięki niemu po 4 dniach opuchlizna z powiek schodzi, a po tygodniu goją się strupki, które je pokrywały.

Laser – działanie

Laser ma na celu odmłodzenie okolic oczu. System laserowy to połączenie podczerwonego światła IR, bipolarnego prądu wysokiej częstotliwości, mechanicznego masażu i impulsowego podciśnienia. Fale radiowe podnoszą temperaturę w głębokiej warstwie skóry i w efekcie pobudzają produkcję kolagenu, a delikatny masaż podciśnieniowy poprawia krążenie krwi, co poprawia elastyczność skóry i wyraźnie ją odmładza.

Zanim kosmetolog przystąpi do zabiegu, zmywa pacjentce makijaż i oczyszcza jej skórę, po czym ustawia siłę ssącą masażu podciśnieniowego. Zabieg polega na przykładaniu najmniejszej końcówki lasera najpierw na skórę pod okiem, a następnie na górną powiekę. Pacjentka odczuwa wtedy lekkie ciepło i delikatne ssanie. Kosmetolog zwiększa ciśnienie, jeżeli nie ma ku temu przeciwwskazań. Zastosowanie lasera jest bezbolesne i przyjemne. Niektóre efekty widać już po pierwszym zabiegu, na przykład zmniejszenie worków pod oczami, a na inne, takie jak poprawa elastyczności skóry i redukcja zmarszczek, potrzeba 6-10 zabiegów w odstępie tygodnia.

Bezigłowa mezoterapia – działanie

Skóra to bariera dla kosmetyków, dlatego w niektórych zabiegach odmładzających odżywcze preparaty podaje się w jej głąb za pomocą igły, elektroporacji lub osmozy. Bezigłowa mezoterapia polega na wprowadzeniu cząsteczek preparatów kosmetycznych do skóry z wykorzystaniem aparatu wytwarzającego wysokonapięciowy jednokierunkowy prąd impulsowy o częstotliwości radiowej. Zabieg nie skutkuje uszkodzeniem błon komórkowych.

Bezigłowa mezoterapia rozpoczyna się od oczyszczenia twarzy i peelingu. Kosmetyczka rozmasowuje na skórze zawartość ampułki z serum przeznaczonym do pielęgnacji skóry okolic oczu; preparat jest bogaty w retinol oraz kwas hialuronowy wysoko- i niskocząsteczkowy. Następnie produkt zostaje wprowadzony w głębsze warstwy skóry przy użyciu aparatu emitującego prąd impulsowy. Zabieg jest bezbolesny, a jedyne, co może odczuwać pacjentka, to lekkie mrowienie. Siłę impulsów można regulować. Efekty są natychmiastowe: skóra jest gładka, napięta i pozbawiona drobnych zmarszczek. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji ani nie powoduje zaczerwienień i łuszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *