HIT! Joga twarzy zamiast botoksu! 

To  naprawdę działa i nic nie kosztuje! Wystarczy, że poświęcisz kilka minut każdego dnia i wykonasz proste ćwiczenia. Twoja skóra wygładzi się, a owal twarzy poprawi. Odmłodniejesz o kilka lat! Dowiedz się, czym jest joga twarzy, jak ją wykonać i dlaczego nazywa się ją alternatywą dla botoksu. 

Czym jest joga twarzy?

Niczym innym, jak gimnastyką mięśni twarzy. Mamy ich tam kilkadziesiąt, czyli dość sporo, prawda? Gdy zaczynasz je trenować, oczywiście zwiększa się ich elastyczność, a tym samym poprawia się napięcie twarzy. Najlepsze jest to, że wcale nie potrzebujesz długiego treningu. Joga może trwać po prostu kilka minut każdego dnia, więc gdy już opanujesz ćwiczenia – mozesz ją robić np. codziennie przed telewizorem lub komputerem! Zacznij już teraz – podczas czytania tego artykułu i opisów do każdego ćwiczenia!

Joga twarzy – kiedy efekty?

Efekty oczywiście nie pojawią się z dnia na dzień, jednak na pewno pokrzepi cię myśl, że już po około 2-3 tygodniach NAPRAWDĘ widać poprawę w wyglądzie i kondycji twojej skóry. Warto poświęcić te kilka minut dziennie, dla tak spektakularnych efektów, prawda? Spróbuj, to przecież nic nie kosztuje! Pamiętaj tylko, że ćwiczenia powinny być wykonywane precyzyjnie i bez pośpiechu. Chodzi o każdy ruch i trening mięśni. Na początek warto mieć przy sobie lusterko i zerkać, by w pełni kontrolować ruchy mięśni.

Joga twarzy – jak zwiększyć efekt?

Możesz nieco pomóc skórze nawet podczas ćwiczeń. Wystarczy, że nałożysz na buzię odpowiednie serum lub krem. Dzięki temu, że w skórze podczas grymasów powstają  mikroskurcze – kosmetyki wchłaniają się lepiej i działają mocniej. Szukaj kosmetyków z witaminą C, kwasem hialuronowym lub retinolem – dają doskonałe efekty.

Joga twarzy dla początkujących – zestaw ćwiczeń

1. ZDZIWIENIE 

Efekt: wygładzenie lwiej zmarszczki i wzmocnienie skóry powiek.

Otwórz szeroko oczy, ale tak, by nie napinać pozostałych mięśni twarzy (buzia musi być zrelaksowana). Pamiętaj, że przy tej zdziwionej minie nie unosisz brwi ani nie marszczysz czoło. Pracują same oczy. Patrz w jeden punk przez około 5-10 sekund. To ćwiczenie powtórz 5 razy.

2. LEW 

Efekt: rozluźnienie mięśni twarzy.

Napnij mocno mięśnie twarzy. Pomogą ci w tym zgięte w łokciach, uniesione ręce. Dłonie zaciśnij w pięści i zrób głęboki wdech. Wytrzymaj takie napięcie przez 5 sekund. Teraz zrób wydech, a jednocześnie wysuń język i otwórz dłoń. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

3. TRĘBACZ

Efekt: wzmocnienie mięśni policzków.

Wciągnij powietrze głęboko przez nos, a następnie przesuwaj je z jednego policzka do drugiego, tak jakbyś chciała wypłukać usta znajdującym się w nich powietrzem. Rób tak przez dłuższą chwilę, dopóki nie poczujesz, ze zaczyna brakować ci tchu. Wydychaj powietrze przez usta, dzięki czemu wzmocnij mięśnie okrężne ust. Powtórz to ćwiczenie 5 razy.

4. GWIAZDA FILMOWA 

Efekt: wzmocnienie mięśni okrężnych ust.

Wciągnij powietrze głęboko przez nos i wypuść je ustami układając je w dziubek: dokładnie tak, jakbyś rozsyłała pocałunki. Pamiętaj, aby skupiać się wyłącznie na ustach, reszta twarzy ma pozostać nieruchomo. To ćwiczenie również należy powtórzyć 5 razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *