Nierównomierny koloryt skóry, zmarszczki i przebarwienia. To tylko część z niedoskonałości, które pomoże ci usunąć mikrodermabrazja diamentowa. Jeżeli chcesz osiągnąć zadowalające efekty, to zapisz się na specjalistyczny zabieg w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.
Co to jest mikrodermabrazja diamentowa?
Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg złuszczający skórę; używa się do niego specjalnego urządzenia wyposażonego w ścierne głowice. Wywołuje reakcje skóry, która zaczyna tworzyć nowe komórki, regenerując się samoistnie. Kto może poddać się temu zabiegowi? Mikrodermabrazja diamentowa polecana jest do większości rodzajów skóry. Najlepiej sprawdzi się w przypadku skóry tłustej i łojotokowej, mocno zanieczyszczonej, z rozszerzonymi porami, przebarwieniami i zrogowaciałym naskórkiem.
Mikrodermabrazja diamentowa – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
Zabiegowi mikrodermabrazji diamentowej możesz się poddać, jeśli masz:
- trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowy),
- blizny różnego pochodzenia,
- łojotok,
- rozszerzone pory,
- zaskórniki i prosaki,
- przebarwienia i odbarwienia,
- uszkodzenia posłoneczne,
- szorstki i zrogowaciały naskórek,
- rozstępy,
- wiotkość skóry,
- rogowacenie okołomieszkowe.
Przeciwwskazaniami do zabiegu są natomiast:
- stany zapalne skóry,
- trądzik różowaty, aktywny, ropny,
- łuszczyca, egzema,
- skłonność do bliznowców,
- płytko unaczyniona skóra,
- nowotwory skóry, znamiona,
- przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
- ciąża i karmienie piersią.
Jak wygląda zabieg?
Mikrodermabrazja diamentowa nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy jednak pamiętać, żeby na dzień przed zabiegiem nie przyjmować leków rozrzedzających krew. Zabieg trwa około 30 minut, a rozpoczyna się demakijażem i oczyszczeniem cery. Następnie kosmetyczka przesuwa po skórze pacjentki głowicą, która jednocześnie usuwa martwe komórki naskórka, wyrzuca diamentowe drobinki i zasysa zanieczyszczenia. Zabieg nie jest bolesny i można wykonywać go co trzy tygodnie. Aby uzyskać zadowalające efekty, należy wykonać do 10 powtórzeń. Po zabiegu nie należy opalać się, lecz korzystać z kremów z filtrami UV.
Mikrodermabrazja diamentowa – efekty zabiegu
Dzięki mikrodermabrazji diamentowej skóra odzyskuje młody wygląd i jest zdrowsza. Dodatkowo:
- skóra jest wygładzona,
- pory skóry są oczyszczone,
- napięcie skóry jest lepsze,
- przebarwienia są rozjaśnione,
- skóra jest oczyszczona z zaskórników,
- drobne zmarszczki są spłycone,
- łojotok skóry jest zmniejszony.
Zanim wybierzesz się na zabieg mikrodermabrazji diamentowej…
…powinnaś być świadoma, że mikrodermabrazja nie zredukuje w 100% zmarszczek i przebarwień. Może je co najwyżej spłycić i zmniejszyć ich widoczność. Te niedoskonałości usuniesz dopiero potem, stosując odpowiednie preparaty i prowadząc właściwy tryb życia. Podobnie rzecz się ma z rozstępami. Najlepiej mikrodermabrazją diamentową działać na świeże rozstępy, czyli te w kolorze jasnoróżowym (białe linie nie są już do usunięcia).
…wiedz, że nie można jej robić o każdej porze roku. Nie można poddać się jej latem lub wtedy, gdy jest duże nasłonecznienie. Zabieg powoduje bowiem mikrouszkodzenia, które pod wpływem słońca mogą zmienić się w przebarwienia. Nie zaleca się również wykonania zabiegu przed ważnymi wydarzeniami. Na twarzy mogą się utrzymywać zaczerwienienia, i to nawet przez 48 godzin. Co ciekawe, mikrodermabrazję diamentową można powtarzać co tydzień. Oczywiście są gabinety kosmetyczne, które preferują dłuższy odstęp pomiędzy poszczególnymi zabiegami. A czy na zabieg mogą umówić się tylko panie? Nie, panowie też mogą skorzystać z mikrodermabrazji diamentowej.
Mikrodermabrazja diamentowa vs peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja diamentowa to dwa całkowicie odmienne zabiegi. Pierwszy polega na usunięciu zanieczyszczeń z porów skóry, powierzchownych zanieczyszczeń, poprawieniu krążenia krwi i lekkim ujędrnieniu. Mikrodermabrazja diamentowa natomiast oddziałuje na więcej niedoskonałości i dociera do głębszych warstw skóry. Tym samym daje o wiele lepsze efekty. Kawitacja może być wstępem do tego drugiego zabiegu, bo oczyści cerę i przygotuje ją do dalszej pielęgnacji. Różnica między tymi dwoma zabiegami widoczna jest także w cenie, sposobie pielęgnacji i stanie skóry po zakończonej terapii.
Dodaj komentarz