Sposoby na cellulit. Na czym polega biomezoterapia?

Biomezoterapia to metoda, która zwalcza cellulit poprzez ujędrnienie skóry. Co to jest cellulit, dlaczego powstaje i jakie są rodzaje cellulitu? I wreszcie: na czym polega biomezoterapia?

Co to jest cellulit i dlaczego powstaje?

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Dotyka osób, głównie kobiet, niezależnie od budowy ciała ‒ zarówno szczupłych, jak i tęgich. Problem jest bardzo powszechny ‒ dotyczy ponad osiemdziesięciu procent mieszkanek krajów rozwiniętych. Dlaczego powstaje? Cellulit pojawia się z wielu powodów: mogą za nim stać zaburzenia krążenia lub hormonalne, błędy żywieniowe, zbyt mała dawka ruchu, nadużywanie leków i czynniki genetyczne.

Na czym polega biomezoterapia?

Biomezoterapia polega na wstrzykiwaniu odpowiednich substancji leczniczych o właściwym stężeniu i składzie bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. W tradycyjnej mezoterapii stosuje się koktajle bogate w witaminy, aminokwasy, oligoelementy, enzymy, wyciągi tkankowe oraz kwas hialuronowy i polimlekowy. Te koktajle mają za zadanie uzupełnić składniki, które wraz z procesem starzenia się skóry są wytwarzane w coraz mniejszym stopniu. Z kolei w biomezoterapii wykorzystuje się antyhomotoksyczne leki bogate w substancje pochodzenia naturalnego, które stymulują tkanki. Biomezoterapia pozwala na ujędrnienie tkanek oraz uzyskanie lepszego napięcia skóry, a co za tym idzie ‒ młodszego wyglądu.

Rodzaje cellulitu

Wyróżniamy różne rodzaje cellulitu w zależności od tego, u kogo występuje.

Pierwszą grupę stanowią kobiety o mocnej budowie, u których kilogramy są jednolicie rozmieszczone. Przeważa tu obrzęk i silne zatrzymywanie płynów w tkankach. Ten rodzaj cellulitu jest konsekwencją spowolnionego metabolizmu oraz ma charakter rozproszony, obrzękowy i zwiotczały. Najczęściej lokuje się od wewnętrznej strony ud i po ich zewnętrznej stronie.

Drugi rodzaj cellulitu dotyczy kobiet wysokich, smukłych i bez nadwagi. Cellulit i nadmierne otłuszczenie ciała lokują się u nich w dolnych partiach brzucha i w górnych częściach bioder. Można tu dostrzec skłonność do demineralizacji, co wysusza skórę i zaburza odżywianie tkanek. W tkance łącznej panuje równowaga między włóknami kolagenu i elastyny. W tym rodzaju cellulitu dominuje element włóknisto-grudkowy.

Kolejny rodzaj cellulitu występuje u kobiet umięśnionych o regularnej i atletycznej budowie ciała. U nich cellulit umiejscawia się po zewnętrznej stronie bioder. Zazwyczaj jest twardy, z niewielkim składnikiem łącznotkankowym i bez nadmiernego zatrzymywania płynów.

Ostatni rodzaj cellulitu dotyka kobiet, które mają jeszcze inne wady (takie jak zez, wady uzębienia czy boczno-tylne skrzywienie kręgosłupa). Trudno uściślić miejsca, w których powstaje cellulit. Skóra takich kobiet jest przesuszona i często pokryta rozstępami. Główną przyczyną powstawania cellulitu u tych kobiet jest niewydolność krążenia i struktura tkanki łącznej, która ma skłonność do rozciągania się.

Biomezoterapia a rodzaj cellulitu

Leki homeopatyczne stosowane w biomezoterapii są dobierane do rodzaju cellulitu, a ich działanie ma szerokie spektrum: reguluje gospodarkę hormonalną, aktywuje układ krążenia, stymuluje drenaż limfatyczny i dotlenia tkanki. Przed zabiegiem skóra pacjenta jest znieczulana za pomocą specjalnego kremu, który zawiera lignokainę. Następnie za pomocą odpowiedniego aparatu lekarz wstrzykuje preparat cienką igiełką.

Biomezoterapia wymaga serii wizyt w gabinecie (na początek 4-6 zabiegów co około 2-3 tygodni), ale efekty są satysfakcjonujące już po kilku miesiącach. Ponadto warto wprowadzić dodatkową kurację opartą na drenażu, która umożliwi usunięcie z organizmu nadmiaru toksyn uwolnionych dzięki biomezoterapii. Z tego powodu stosuje się doustne leki, które pozwalają poprawić funkcje wydzielnicze narządu lub układu narządów dotkniętego schorzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *