Sposoby na optyczne powiększenie ust. Jakie kosmetyki uwydatnią usta?

Nie każda kobieta została obdarzona przez naturę pełnymi, zmysłowymi ustami. Na szczęście naturę można poprawić. W tym celu wcale nie trzeba korzystać z pomocy chirurgów plastycznych; wystarczy sięgnąć po kosmetyki, które uwydatnią usta, takie jak peeling do ust, maska do ust i balsam do ust.

usta.jpg

Peeling do ust

Peeling ust należy wykonywać regularnie, ponieważ tylko on przygotuje skórę ust do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Tymczasem jedynie aplikację balsamu, błyszczyku czy pomadki do ust zwykło się traktować rutynowo. Peeling do ust dotlenia skórę i usuwa martwy naskórek, a w efekcie poprawia koloryt warg i uwydatnia ich kształt.

Jak stosować peeling do ust?

Peeling do ust wystarczy stosować raz w tygodniu. Należy go nałożyć na oczyszczone usta i skórę wokół nich na około 5 minut. Skutkiem aplikacji peelingu jest lekkie mrowienie związane z procesem natleniania skóry. Masuj usta najpierw bez dodatku wody, a następnie za pomocą zwilżonych palców. Na zakończenie zmyj peeling wodą.

Maska do ust

Maska do ust pełni taką samą rolę jak maseczka na twarz. Warto sięgać po maski o anatomicznym kształcie, które idealnie dopasowują się i przylegają do ust. Skuteczność maski zależy od zawartych w niej składników aktywnych. Połączenie kwasu hialuronowego i koncentratu ceramidowego ma działanie odmładzające i nawilżające, a efekt ich zastosowania jest widoczny już po 15 minutach.

Jak stosować maskę do ust?

Maskę do ust należy stosować po peelingu. Warto nastawić się na 15-20 minut niemówienia, ponieważ właśnie na tak długo nakłada się maskę. Po upływie tego czasu maskę należy zdjąć, a jej pozostałości wmasować w usta.

Balsam do ust

Ostatnim krokiem pielęgnacji ust jest aplikacja balsamu. W zależności od kondycji warg wybierz kosmetyk na co dzień lub „do zadań specjalnych”. Balsam do ust powinien zawierać kwas hialuronowy, który optycznie wypełnia wargi oraz nadaje im jędrność i sprężystość. Jeżeli składniki aktywne kosmetyku są uwalniane stopniowo, efekt będzie długotrwały.

Jak stosować balsam do ust?

Balsam do ust na co dzień można stosować kilka razy dziennie, a konkretnie gdy zajdzie taka potrzeba. Warto go łączyć z ulubionym błyszczykiem lub pomadką. Taki balsam do ust przyniesie ulgę po opalaniu.

Balsam do ust „do zadań specjalnych” sprawdzi się w przypadku ust silnie spierzchniętych, bardzo wrażliwych lub podatnych na podrażnienia. Wystarczy go stosować co 2-3 godziny. Również tego typu balsamu można używać w połączeniu z ulubionym błyszczykiem lub szminką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *