Róż do policzków nie jest kosmetykiem, którego używają wszystkie kobiety. Dlaczego? Pewnie wiele z nich nie wie, jak to robić. Warto się tego nauczyć, ponieważ róż do policzków podkreśla naturalny kolor cery i reguluje kontury twarzy. Zanim dowiemy się, jak dobrać róż do policzków i jak go nakładać/ stosować, poznajmy jego skład i rodzaje różów.
Róż do policzków – skład
Róż do policzków składa się z kilkudziesięciu różnych pigmentów połączonych w celu uzyskania właściwego odcienia. Skład tego kosmetyku zależy od jego rodzaju – inne składniki zawiera różu w kremie i inne róż w kamieniu, ale w każdym występują substancje rozcieńczające pigment, konserwujące kosmetyk oraz odpowiedzialne za odpowiednie krycie i przyczepność (w ostatniej grupie znajduje się między innymi talk, silikon, kwas stearynowy oraz tlenek cynku i tytanu).
Róż do policzków – rodzaje
Mamy do wyboru róż do policzków w kamieniu (w pudrze), w sztyfcie i w kremie oraz sypki.
- Róż w kamieniu jest najbardziej popularny. Działa jak puder w kamieniu i należy go nakładać pędzlem skośnym przeznaczonym do aplikacji różu lub bronzera. Przewyższa pozostałe rodzaje różów pod takim względem, że w przypadku nałożenia zbyt dużej ilości można go szybko zetrzeć chusteczką. Róż w kamieniu najlepiej trzyma się na upudrowanej skórze.
- Róż w sztyfcie jest bardzo wygodny w stosowaniu: wygląda jak szminka i podobnie działa. Umożliwia wykonanie precyzyjnego makijażu, w dodatku bez użycia pędzla. Słowem – jest bardzo wygodny.
- Róż w kremie jest wyjątkowo trwały, za to jego aplikacja wymaga precyzji i wprawy. Można go nakładać palcem na skórę muśniętą samym kremem. Daje widoczne, a przy tym naturalne efekty.
- Róż sypki najczęściej ma postać proszku mineralnego. Wymaga użycia pędzla, ale jest bardzo trwały. Mało popularny, dlatego trudno dostępny.
Jak dobrać róż do policzków?
Róż, podobnie jak inne kosmetyki powstałe na bazie pigmentów, jest bardzo wydajny, dlatego przy zakupie aż tak bardzo nie należy sugerować się jego ceną. Grunt, żeby długo trzymał się na skórze (przynajmniej kilka godzin) oraz dobrze współgrał z podkładem i pudrem.
Róż do policzków należy dopasować do karnacji, koloru włosów, oczu, ust i szminki stosowanej na co dzień. Aby dobrać go do karnacji, podczas wizyty w sklepie należy nanieść go na wnętrze dłoni i porównać jego kolor z kolorem opuszków palców. Na czas, kiedy skóra jest opalona, można sięgnąć po ciemniejszy odcień tego koloru co zwykle.
Jak nakładać/ stosować róż do policzków?
Nie policzki, lecz oczy powinny stanowić najbardziej wyrazisty element makijażu, dlatego róż należy nakładać z umiarem. Zwłaszcza przy makijażu wieczorowym warto ograniczyć jego aplikację do minimum.
Podczas aplikacji różu nie należy się uśmiechać, ponieważ uśmiech powoduje podniesienie policzków; jeżeli nałożymy róż podczas uśmiechu, jego linia obniży się, gdy powrócimy do naturalnego wyrazu twarzy. Róż powinien stanowić ostatni element makijażu: kremowy rozprowadzamy palcami, a później pudrujemy, natomiast sypki lub w kamieniu nanosimy skośnie ściętym pędzlem na przypudrowaną twarz (po aplikacji otrzepujemy go o brzeg dłoni).
Aby różu na twarzy nie było za dużo, należy zacząć jego aplikację od skroni – w ten sposób jego najgrubsza warstwa zostanie pod linią włosów. Nie zapominamy rozetrzeć konturów, ponieważ partie skóry muśnięte różem nie powinny się odcinać. W przypadku nadmiaru różu należy zebrać go gąbką do podkładu lub bardziej się przypudrować.
Dodaj komentarz