Nawilżanie skóry jest ważne! Jak nawilżać skórę?

Nawilżona skóra to zdrowa i ładna skóra. Nawilżanie jest w końcu najważniejszym etapem pielęgnacji ciała zarówno tej porannej, jak i wieczornej. Sprawdź, jak nawilżać skórę, co osiągniesz po takim zabiegu i jakie kosmetyki nawilżające wybrać.

Dlaczego nawilżanie jest tak ważne?

Woda i inne substancje nawilżające są potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. To dzięki nim powstają między innymi kolagen i elastyna, które zapewniają skórze gładkość, sprężystość i jędrność. Niski poziom wody i składników nawilżających powodują uszkodzenia w naturalnej barierze hydrolipidowej i tym samym mogą powodować uszkodzenia naskórka. Przesuszenie skóry przekłada się również na trudności w zrobieniu makijażu i może prowadzić do uwrażliwienia się cery na czynniki zewnętrzne, kosmetyki i warunki atmosferyczne.

Co wpływa na odwodnienie skóry?

Na odwodnienie skóry największy wpływ ma mała ilość wypijanych płynów. Nawilżanie organizmu od środka jest bardzo ważne, jeśli chodzi zarówno o jego kondycję, jak i o stan skóry. Dziennie powinno spożywać się około 1,5 litra niegazowanej wody. Odwodnienie może też być spowodowane niewłaściwą dietą, wpływem czynników atmosferycznych, niewłaściwą pielęgnacją i przyjmowaniem niektórych leków.

Jak nawilżać skórę?

Skórę należy nawilżać regularnie, rano i wieczorem, a także wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba – odczujemy nadmierne przesuszenie, ściągnięcie lub podrażnienie. Dotyczy to zarówno picia wody, jak i używania kosmetyków. Nawilżające składniki powinny być obecne i w preparatach do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, i w produktach kolorowych. Poziom wody w organizmie można także uzupełnić odpowiednią dietą bogatą w kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy.

Jakie kosmetyki nawilżające wybierać?

Przy wyborze kosmetyków panuje jedna i niezmienna zasada: dobiera się je do rodzaju skóry. Nawilżające produkty na dzień powinny mieć lekką formułę, szybko się wchłaniać, dobrze rozprowadzać na skórze, nie podrażniać i w razie potrzeby zastępować bazę pod makijaż. Dobrze sprawdzą się takie, które będą współpracowały z kremem z filtrem UV. Wieczorem zaś użyj masek i kremów z zawartością dużej dawki składników nawilżających. Wybieraj produkty z zawartością alantoiny, gliceryny, kwasu hialuronowego, mocznika, aloesu, zielonej herbaty, śluzu ślimaka, witaminy C i koenzymu Q10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *