Jak pielęgnować dekolt?

Dekolt to część ciała, po wyglądzie której najszybciej rozpoznamy wiek kobiety. Jeśli nie chcesz, aby dodano ci kilka lat, rozpocznij prawidłową pielęgnację już teraz.Dekolt

Krok pierwszy: peeling

Mimo że skóra dekoltu jest delikatna i wrażliwa, wymaga systematycznego złuszczania. Latem, gdy nosimy bluzki i sukienki z głębokim wcięciem z przodu, na dekolcie osadza się kurz i brud. Zimą, kiedy dekolt zakrywają grube swetry, tę część ciała peeling odświeży. Zdarza się też czasem, że wykonujemy makijaż dekoltu: zakrywamy drobne krostki lub przebarwienia. Peeling usunie martwe komórki naskórka, wygładzi skórę, poprawi ukrwienie i przygotuje skórę dekoltu do dalszej pielęgnacji.

Krok drugi: maseczka lub balsam nawilżający

Nawilżanie to prosty sposób, aby opóźnić proces starzenia się skóry. Skóra dekoltu wymaga szczególnej pielęgnacji. Do nawilżania używajmy lekkich kremów lub balsamów. Kosmetyki takie nie powinny mieć tłustej i ciężkiej konsystencji, ponieważ mogłyby zapchać pory skóry i niepotrzebnie ją zanieczyścić.

Krok trzeci: rozjaśnianie

Promienna, świeża i rozjaśniona skóra odejmuje lat. Do rozjaśniania dekoltu użyć możesz specjalnych kosmetyków lub domowej roboty preparatów. Doskonale sprawdzi się sok z cytryny lub wyciąg z moreli, który usuwa przebarwienia. Optyczne rozjaśnienie zapewni balsam nawilżający z połyskującymi drobinkami.

Krok czwarty: ćwiczenia

Pielęgnacja dekoltu nie ogranicza się tylko do rozjaśniania, nawilżania i wygładzania skóry. Ważne są również ćwiczenia. Napinaj mięśnie rąk i grzbietu, a skóra dekoltu i biustu będzie jędrna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *