Do góry

Stylowy Magazyn

Jak pielęgnować dekolt?

  • Napisany przez Redakcja

Dekolt to część ciała, po wyglądzie której najszybciej rozpoznamy wiek kobiety. Jeśli nie chcesz, aby dodano ci kilka lat, rozpocznij prawidłową pielęgnację już teraz.

DekoltKrok pierwszy: peeling.
Mimo że skóra dekoltu jest delikatna i wrażliwa, wymaga systematycznego złuszczania. Latem, gdy nosimy bluzki i sukienki z głębokim wcięciem z przodu, na dekolcie osadza się kurz i brud. Zimą, kiedy dekolt zakrywają grube swetry, tę część ciała peeling odświeży. Zdarza się też czasem, że wykonujemy makijaż dekoltu: zakrywamy drobne krostki lub przebarwienia. Peeling usunie martwe komórki naskórka, wygładzi skórę, poprawi ukrwienie i przygotuje skórę dekoltu do dalszej pielęgnacji.

Krok drugi: maseczka lub balsam nawilżający.
Nawilżanie to prosty sposób, aby opóźnić proces starzenia się skóry. Skóra dekoltu wymaga szczególnej pielęgnacji. Do nawilżania używajmy lekkich kremów lub balsamów. Kosmetyki takie nie powinny mieć tłustej i ciężkiej konsystencji, ponieważ mogłyby zapchać pory skóry i niepotrzebnie ją zanieczyścić.

Krok trzeci: rozjaśnianie.
Promienna, świeża i rozjaśniona skóra odejmuje lat. Do rozjaśniania dekoltu użyć możesz specjalnych kosmetyków lub domowej roboty preparatów. Doskonale sprawdzi się sok z cytryny lub wyciąg z moreli, który usuwa przebarwienia. Optyczne rozjaśnienie zapewni balsam nawilżający z połyskującymi drobinkami.

Krok czwarty: ćwiczenia.
Pielęgnacja dekoltu nie ogranicza się tylko do rozjaśniania, nawilżania i wygładzania skóry. Ważne są również ćwiczenia. Napinaj mięśnie rąk i grzbietu, a skóra dekoltu i biustu będzie jędrna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *