Jak się pozbyć cellulitu – domowe trio na pomarańczową skórkę

Cellulit to (zaraz po promieniowaniu słonecznym, odpowiedzialnym z tzw. fotostarzenie się skóry) jeden z największych wrogów kobiecej urody. Wiele z nas nie może się pogodzić, że dotyka on jedynie kobiety – panowie nie mają takich przypadłości. W walce z tym „kobiecym dręczycielem” najważniejszą rzeczą jest systematyczność. Okazuje się też, że domowe zabiegi, wykonywane regularnie i konsekwentnie, mogą być niezwykle skuteczne. Jakie sposoby zwalczania cellulitu są szczególnie warte polecenia? Poniżej przedstawiamy 3 świetne sposoby na to, jak zwalczyć cellulit domowym sposobem. Do boju!

jak-zwalczyc-cellulit.jpg

1. Jak się pozbyć cellulitu w domu – masaż bańką chińską

Bańka chińska bije rekordy popularności, jeśli chodzi o domowe zabiegi ujędrniające skórę i zwalczające cellulit. Okazuje się, że jako jeden z nielicznych przyrządów do masażu jest w stanie zapewnić nam tak dobry drenaż i nasilić przepływ limfy. Masaż bańką chińską jest bezpieczny, nie zajmuje wiele czasu a ponadto: jest bardzo dokładny.

Chińska bańka to gumowe „naczynko”, które łatwo zasysa się na skórze i podczas zabiegu stopniowo, ale skutecznie rozbija pomarańczową skórkę. Kupując bańkę po raz pierwszy – dobierz ją tak, by idealnie pasowała do Twojej dłoni – nie powinna być zatem zbyt duża (będzie nieporęczna), ani za mała (masaż będzie trwał bardzo długo).

Zanim przystąpisz do masażu – oczyść skórę (weź prysznic, możesz też wykonać delikatny peeling, np. z kawy lub cukru dla miejsc dotkniętych cellulitem). Następnie wetrzyj w miejsca które będziesz masować wybrany olejek, przeznaczony do masażu antycellulitowego (lub dowolny, naturalny olejek). Bańkę podgrzej w ciepłej wodzie (powinna mieć około 40 stopni Celsjusza). Osusz ją i przyssij do skóry. Wystarczy ucisnąć jej wierzchołek dwoma kciukami i przycisnąć do ciała. Gdy bańka się zassie, przesuwaj ją ku górze linearnymi ruchami, masując w ten sposób skórę.

Cały zabieg z użyciem chińskiej banki powinien trwać od 15-30 minut.

2. Jak się pozbyć cellulitu w domu – szczotkowanie ciała

Szczotkowanie ciała to kolejna, niezwykle prosta, ale skuteczna bron do walki z cellulitem. Wystarczy kupić dobrą szczotkę z naturalnego włosia i codziennie szczotkować nią miejsca dotknięte zmianami.

Ciekawostką jest, że ta metoda stosowana jest od wieków przez mieszkanki Azji. Według nich szczotkowanie ciała nie tylko ujędrnia i wygładza skórę, zapewnia przepływ limfy oraz pobudza krążenie w całym ciele, ale również „oczyszcza ciało i ducha ze wszelkiego zła”, a także pomaga usunąć wszelkiego rodzaju „złogi energetyczne”, które zakłócają działanie całego organizmu.

Zaletą szczotkowania ciała jest to, że zabieg nie musi trwać długo – wystarczy, jeśli będziesz go wykonywała codziennie przez 10 minut. Jeśli – oprócz zlikwidowania cellulitu – chcesz poprawić stan całego swojego ciała, samopoczucia i skóry – szczotkuj całe ciało, zaczynając od stóp i kierując się zawsze w stronę serca. Wykonuj długie, posuwiste, pionowe ruchy w kierunku dół-góra.

Pamiętaj też, że skóra przed szczotkowaniem na sucho powinna być czysta i sucha, nie należy nakładać na nią żadnego balsamu ani olejku. Dopiero po wykonanym zabiegu możesz zaaplikować na nią wybrany krem lub olejek, najlepiej o właściwościach antycellulitowych, czyli taki, który zawiera kofeinę, wyciągi z cytrusów lub wyciąg z bluszczu. Taki masaż zwiększa też chłonność skóry i sprawia, że nałożony kosmetyk działa intensywniej i głębiej dociera w głąb skóry.

3. Jak się pozbyć cellulitu w domu – peelingi DIY

Peeling ciała jest doskonałą metodą wygładzającą, ujędrniającą skórę i zapobiegającą powstawaniu cellulitu. Regularnie wykonywany, połączony z antycellulitowymi kremami jest w stanie zwalczyć cellulit w jego pierwszej fazie, oraz zmniejszyć widoczność nawet intensywnego stadium pomarańczowej skórki. Peeling do masażu antycellulitowego możesz z powodzeniem wykonać w domu. Wystarczy, że wykorzystasz do niego fusy z zaparzonej wcześniej kawy. Połącz je z odrobiną naturalnego olejku (np. z olejkiem migdałowym) oraz z dwiema kroplami eterycznego olejku grapefruitowego. Taka mieszankę nałóż na zwilżoną skórę i wykonując koliste ruchy masuj miejsca dotknięte cellulitem.

Dobrym peelingiem, który zwalczy pomarańczową skórkę jest również peeling do ciała wykonany z cukru: wymieszaj go z olejkiem migdałowym lub winogronowym i miodem. Masuj ciało, dopóki drobinki cukru nie rozpuszcza się na skórze. Peeling należy spłukać z ciała i delikatnie umyć skórę. Tego rodzaju domowy kosmetyk nadaje się również do skóry suchej lub wrażliwej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *