Jak się pozbyć cellulitu – domowe trio na pomarańczową skórkę

Cellulit to (zaraz po promieniowaniu słonecznym, odpowiedzialnym z tzw. fotostarzenie się skóry) jeden z największych wrogów kobiecej urody. Wiele z nas nie może się pogodzić, że dotyka on jedynie kobiety – panowie nie mają takich przypadłości. W walce z tym „kobiecym dręczycielem” najważniejszą rzeczą jest systematyczność. Okazuje się też, że domowe zabiegi, wykonywane regularnie i konsekwentnie, mogą być niezwykle skuteczne. Jakie sposoby zwalczania cellulitu są szczególnie warte polecenia? Poniżej przedstawiamy 3 świetne sposoby na to, jak zwalczyć cellulit domowym sposobem. Do boju!

jak-zwalczyc-cellulit.jpg

1. Jak się pozbyć cellulitu w domu – masaż bańką chińską

Bańka chińska bije rekordy popularności, jeśli chodzi o domowe zabiegi ujędrniające skórę i zwalczające cellulit. Okazuje się, że jako jeden z nielicznych przyrządów do masażu jest w stanie zapewnić nam tak dobry drenaż i nasilić przepływ limfy. Masaż bańką chińską jest bezpieczny, nie zajmuje wiele czasu a ponadto: jest bardzo dokładny.

Chińska bańka to gumowe „naczynko”, które łatwo zasysa się na skórze i podczas zabiegu stopniowo, ale skutecznie rozbija pomarańczową skórkę. Kupując bańkę po raz pierwszy – dobierz ją tak, by idealnie pasowała do Twojej dłoni – nie powinna być zatem zbyt duża (będzie nieporęczna), ani za mała (masaż będzie trwał bardzo długo).

Zanim przystąpisz do masażu – oczyść skórę (weź prysznic, możesz też wykonać delikatny peeling, np. z kawy lub cukru dla miejsc dotkniętych cellulitem). Następnie wetrzyj w miejsca które będziesz masować wybrany olejek, przeznaczony do masażu antycellulitowego (lub dowolny, naturalny olejek). Bańkę podgrzej w ciepłej wodzie (powinna mieć około 40 stopni Celsjusza). Osusz ją i przyssij do skóry. Wystarczy ucisnąć jej wierzchołek dwoma kciukami i przycisnąć do ciała. Gdy bańka się zassie, przesuwaj ją ku górze linearnymi ruchami, masując w ten sposób skórę.

Cały zabieg z użyciem chińskiej banki powinien trwać od 15-30 minut.

2. Jak się pozbyć cellulitu w domu – szczotkowanie ciała

Szczotkowanie ciała to kolejna, niezwykle prosta, ale skuteczna bron do walki z cellulitem. Wystarczy kupić dobrą szczotkę z naturalnego włosia i codziennie szczotkować nią miejsca dotknięte zmianami.

Ciekawostką jest, że ta metoda stosowana jest od wieków przez mieszkanki Azji. Według nich szczotkowanie ciała nie tylko ujędrnia i wygładza skórę, zapewnia przepływ limfy oraz pobudza krążenie w całym ciele, ale również „oczyszcza ciało i ducha ze wszelkiego zła”, a także pomaga usunąć wszelkiego rodzaju „złogi energetyczne”, które zakłócają działanie całego organizmu.

Zaletą szczotkowania ciała jest to, że zabieg nie musi trwać długo – wystarczy, jeśli będziesz go wykonywała codziennie przez 10 minut. Jeśli – oprócz zlikwidowania cellulitu – chcesz poprawić stan całego swojego ciała, samopoczucia i skóry – szczotkuj całe ciało, zaczynając od stóp i kierując się zawsze w stronę serca. Wykonuj długie, posuwiste, pionowe ruchy w kierunku dół-góra.

Pamiętaj też, że skóra przed szczotkowaniem na sucho powinna być czysta i sucha, nie należy nakładać na nią żadnego balsamu ani olejku. Dopiero po wykonanym zabiegu możesz zaaplikować na nią wybrany krem lub olejek, najlepiej o właściwościach antycellulitowych, czyli taki, który zawiera kofeinę, wyciągi z cytrusów lub wyciąg z bluszczu. Taki masaż zwiększa też chłonność skóry i sprawia, że nałożony kosmetyk działa intensywniej i głębiej dociera w głąb skóry.

3. Jak się pozbyć cellulitu w domu – peelingi DIY

Peeling ciała jest doskonałą metodą wygładzającą, ujędrniającą skórę i zapobiegającą powstawaniu cellulitu. Regularnie wykonywany, połączony z antycellulitowymi kremami jest w stanie zwalczyć cellulit w jego pierwszej fazie, oraz zmniejszyć widoczność nawet intensywnego stadium pomarańczowej skórki. Peeling do masażu antycellulitowego możesz z powodzeniem wykonać w domu. Wystarczy, że wykorzystasz do niego fusy z zaparzonej wcześniej kawy. Połącz je z odrobiną naturalnego olejku (np. z olejkiem migdałowym) oraz z dwiema kroplami eterycznego olejku grapefruitowego. Taka mieszankę nałóż na zwilżoną skórę i wykonując koliste ruchy masuj miejsca dotknięte cellulitem.

Dobrym peelingiem, który zwalczy pomarańczową skórkę jest również peeling do ciała wykonany z cukru: wymieszaj go z olejkiem migdałowym lub winogronowym i miodem. Masuj ciało, dopóki drobinki cukru nie rozpuszcza się na skórze. Peeling należy spłukać z ciała i delikatnie umyć skórę. Tego rodzaju domowy kosmetyk nadaje się również do skóry suchej lub wrażliwej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *