Serum do twarzy to kosmetyk, od którego oczekujemy cudów. Ma ono swoich zwolenników i przeciwników. Pierwsi twierdzą, że nie wyobrażają sobie bez niego pielęgnacji. Drudzy sądzą, że to przesada i nie należy rozleniwiać skóry, której wystarczy dobry, sprawdzony krem. Gdzie leży prawda? Oto kompendium wiedzy i najważniejsze pytania dotycząc serum.
Co to jest serum?
Serum do twarzy to oczywiście całkiem inny niż krem kosmetyk. Przede wszystkim jest od niego silniejsze i ma dużo większe stężenie składników aktywnych. Stworzono je po to, by wzmocnić Twoją codzienną pielęgnację. Serum ma działać aktywnie i w jak najkrótszym czasie „odnowić” oraz poprawić stan skóry.
Serum – jak to działa?
Serum do twarzy działa niezwykle prosto: jego wodnista struktura i dobór aktywnych cząsteczek do spółki z tzw „transporterami” czyli substancjami o właściwościach wnikających ułatwia wnikanie kosmetyku głębiej – czyli w rejony, w które nie dostanie się krem. Serum nie am na celu zastąpienia kremu, lecz jedynie wzmacnia pielęgnację.
Kiedy zacząć stosować serum?
Serum można stosować już w młodym wieku – istnieją bowiem intensywne sera, które mają pomóc skórze trądzikowej, lub zabezpieczyć młodą, wrażliwą skórę przed zniszczeniem czy podrażnieniem. Serum ma ważne zadanie: to ono odpowiada za szybką poprawę jakości i wyglądu skóry. Ma tego dokonać w jak najkrótszym czasie.
Dla kogo stworzono serum?
Serum do twarzy w domyśle miało służyć intensywniejszej pielęgnacji i nieco głębszej penetracji składników odżywczych. Na początku dedykowane było skórze dojrzałej, ze skłonnością do zmarszczek lub pierwszymi oznakami starzenia.
Obecnie jednak serum może być już remedium na wszelkie problemy skórne – od wieku dojrzałego, przez zmęczona, poszarzałą skórę, naczynkową, pozbawioną elastyczności, suchą czy trądzikową. Serum jest też doskonałym „nawilżaczem”, po który mogą sięgać osoby w każdym wieku.
Serum – samodzielnie czy z kremem?
Tylko z kremem!
Serum jest produktem, który nie działa na powierzchni skóry, a zatem nie stworzy na niej hydro-lipidowej bariery, nie ochroni przed słońcem promieniowaniem, toksynami, niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Wodniste serum może również „uciekać” ze skóry – krem ze swoją gęstą treściwą formułą „przytrzyma” serum pod skórą, zapobiegając ucieczce cennych składników.Poza tym krem jest doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji i współpracuje z serum.
Jak często stosować serum?
To mocno skoncentrowany specyfik. Taki kosmetyk jest zatem bardzo wydajny a przede wszystkim o wiele skuteczniejszy niż krem. Rzadsza i lżejsza formuła sprawia, że wnika nieco głębiej niż krem – działanie serum odbywa się pod skórą. Ta koncentracja składników odżywczych w nadmiarze może nieco przeciążyć skórę, dlatego najlepiej stosować serum 2-3 razy w tygodniu, albo po prostu wybrać intensywna pielęgnację i nakładać je na buzię codziennie przez około 2 tygodnie. Wówczas nasila się pielęgnacja a serum działa jak czasowy shoot poprawiający kondycję skóry.
Jak nakładać serum na twarz?
Serum powinno być nałożone na oczyszczona skórę, ale jeszcze zanim nałożymy na nią krem do twarzy. Kolejność w stosowaniu kosmetyków jest zatem następująca:
- Oczyszczanie twarzy i demakijażu.
- Tonizowanie skóry.
- Serum do twarzy.
- Krem do twarzy/krem pod oczy.
Dodaj komentarz