Jak pielęgnować skórę przed treningiem i po nim?

Pielęgnacja skóry przed treningiem i po jego zakończeniu wygląda nieco inaczej niż na co dzień. Musimy dostosować ją do ćwiczeń, stroju, a także tego, czy używane przez nas kosmetyki mają spełniać jakieś konkretne zadanie wtedy, gdy biegamy, pływamy lub wyciskamy sztangę. Sprawdź, jak zadbać o skórę przed treningiem i po nim.

Pielęgnacja skóry przed treningiem

TWARZ

Przed każdym treningiem powinnaś dokładnie oczyścić twarz z makijażu, sebum i innych zanieczyszczeń. Jeżeli masz skórę trądzikową, to zanim zaczniesz ćwiczyć, zastosuj kosmetyki o działaniu antybakteryjnym; mogą to być produkty z kwasem salicylowym lub olejkiem herbacianym. A jak zadbać o skórę wrażliwą lub suchą? Użyj łagodnych produktów o właściwościach nawilżających z lekką formułą. Jeżeli planujesz ćwiczyć na powietrzu, to pamiętaj o zaaplikowaniu kremu z filtrem UV, niezależnie od pory roku.

CIAŁO

Jeżeli chcesz zmniejszyć pocenie się, to przed ćwiczeniami weź prysznic i wydepiluj ciało; pamiętaj o zastosowaniu dezodorantu. W ten sposób zapobiegniesz rozwojowi bakterii i podrażnieniom. Wybierz depilację laserową, a raz na zawsze pozbędziesz się niechcianego owłosienia. Przed treningiem nie jest wskazane używanie olejków i gęstych balsamów, które utrudniają wydalanie potu ze skóry.

Pielęgnacja skóry po treningu

TWARZ

Po skończonym treningu jeszcze raz oczyść twarz pianką lub żelem o delikatnej formule; kosmetyk nie powinien pozostawić tłustej powłoczki, która utrudniałaby skórze prawidłowe funkcjonowanie. Kiedy twoja cera będzie już czysta i odświeżona, nałóż na nią krem nawilżający lub łagodzący zaczerwienienia. Ważne jest, żeby wszystkie te czynności wykonać tuż po ćwiczeniach, a nie dopiero w domu.

CIAŁO

Najważniejszym etapem w pielęgnacji ciała po treningu jest prysznic i zaaplikowanie nawilżającego balsamu. Rozgrzana skóra po treningu i prysznicu z łatwością wchłonie odżywcze składniki zawarte w kosmetykach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *