Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki, nie wiedzieć czemu, nadal kojarzy się z bólem, marnymi efektami i poważnymi podrażnieniami skóry. Tymczasem jest to jeden z klasycznych zabiegów pielęgnacyjnych, często oferowanych przez salony kosmetyczne. Na czym polega, jakie daje efekty, ile trwa i czy naprawdę warto mu się poddać? Sprawdź, zanim się umówisz.
Na czym polega oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?
Najogólniej rzecz ujmując, to usuwanie z powierzchni skóry i jej porów wszelkich zanieczyszczeń: począwszy od makijażu, przez kurz i nadmiar sebum, a skończywszy na treści zalegającej w rozszerzonych porach skóry. Zabieg jest polecany głównie osobom z cerą tłustą i trądzikową, lecz osoby z cerą suchą, naczyniową lub wrażliwą również mogą z niego skorzystać.
Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – metody
W salonach kosmetycznych znajdziemy szeroką ofertę dotyczącą oczyszczania twarzy. Najpopularniejszymi metodami są:
- Manualne oczyszczanie twarzy – zabieg polega na ręcznym usunięciu zanieczyszczeń z porów skóry. Rozpoczyna się demakijażem i peelingiem, a kończy nałożeniem łagodzącego kremu lub kojącej maski. Podczas manualnego oczyszczania buzi stosuje się wapozon, z którego wydobywa się para wodna rozpulchniająca skórę. Zabieg poleca się do każdego typu skóry, z wyjątkiem cery naczyniowej.
- Hydrabrazja – inaczej nazywa się ją mikrodermabrazją wodną. Dzięki zasysaniu (działaniu podciśnienia) usuwane są zaskórniki i nadmiar sebum, a za pomocą specjalnej głowicy i wody kosmetyczka usuwa martwy naskórek. Hydrabrazja jest przeznaczona do skóry naczyniowej i wrażliwej.
- Mikrodermabrazja diamentowa – dzięki niej w kontrolowany sposób usuwa się martwy naskórek i zanieczyszczenia, rozjaśnia się przebarwienia i spłyca się zmarszczki. Przeznaczona jest dla wszystkich tych, którzy nie mają większych problemów z cerą.
- Laser IPL – tak, za pomocą lasera IPL również można usuwać niedoskonałości i oczyszczać skórę. Zabieg polega na naświetlaniu skóry, co zapewnia działanie antybakteryjne. Przy naświetlaniu używa się także specjalnie dobranych ampułek z zawartością odżywczego serum.
- Peelingi – do oczyszczania twarzy u kosmetyczki często stosuje się peeling kawitacyjny lub chemiczny. Pierwszy z nich zastępuje manualne oczyszczanie twarzy, a drugi wykonuje się z zastosowaniem kwasów. Te z kolei muszą mieć odpowiednie stężenie, które dobiera się do rodzaju cery i jej problemu.
Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – efekty
Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki daje bardzo dobre efekty. Żeby jeszcze bardziej poprawić ci humor, w zależności od zastosowanej metody, rezultaty są widoczne praktycznie od razu. A chodzi przede wszystkim o:
- oczyszczenie i zmniejszenie widoczności porów skóry,
- usunięcie martwych komórek naskórka,
- spłycenie zmarszczek,
- rozjaśnienie przebarwień,
- uregulowanie pracy gruczołów łojowych,
- pomoc w leczeniu trądziku,
- wstęp do profesjonalnego leczenia lub fachowej pielęgnacji,
- nawilżenie w przypadku hydrabrazji,
- delikatne ujędrnienie w przypadku peelingu kawitacyjnego.
Jak przygotować się do zabiegu oczyszczania twarzy u kosmetyczki?
Po pierwsze dobierz odpowiedni zabieg do rodzaju skóry i jej problemów. Od tego jest uzależnione to, jak długo skóra będzie się goiła i jakie skutki uboczne wystąpią. Po drugie przed zabiegiem zadbaj o demakijaż i oczyszczenie cery. Kosmetyczka i tak zrobi to w gabinecie, ale dobrze jest przyjść na zabieg ze skórą sauté. O resztę nie musisz się martwić – kosmetyki, urządzenia i wygodną leżankę przygotuje kosmetyczka.
Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – przydatne informacje
Zanim wybierzesz się na zabieg, warto zgłębić jak najwięcej informacji na ten temat. Czy warto wybrać się na oczyszczanie twarzy u kosmetyczki? Oczywiście, że tak. Ten zabieg jest świetnym wstępem do innych kuracji upiększających i leczniczych, usuwa zanieczyszczenia i kompleksowo pielęgnuje cerę. A jak często powtarzać oczyszczanie twarzy u kosmetyczki? Jest to uzależnione od stopnia zanieczyszczenia skóry oraz podatności na działanie kosmetyków stosowanych podczas zabiegu. Pozostały dwa bardzo ważne pytania: ile trwa i ile kosztuje oczyszczanie twarzy u kosmetyczki? Zarówno cena, jak i długość są uzależnione od metody oczyszczania cery i gabinetu kosmetycznego.
Dodaj komentarz