Włosy blond, czyli jakie? Najmodniejsze odcienie blondu

Jeszcze niedawno kobiety, które marzyły o włosach blond, miały do wyboru jedynie jasny, średni i ciemny blond. Teraz mogą wybierać pomiędzy dziesiątkami odcieni blondu o skomplikowanych, nieraz niewiele mówiących nazwach. Blond w zależności od odcienia pasuje zarówno kobietom o delikatnym typie urody, jak i paniom z oliwkową karnacją i ciemną oprawą oczu. Przedstawiamy najmodniejsze odcienie blondu.

 1. Vanilla lilac
  Vanilla lilac to dobre rozwiązanie na zimę, ponieważ kojarzy się z typowo świątecznymi przyprawami, to znaczy wanilią i cynamonem. Odcieniem bazowym jest zimna wanilia, a cynamon nadaje fryzurze ciepła. Twórcą tego wariantu blondu jest Chris Weber, który prowadzi salon fryzjerski w North Vancouver w Kanadzie. Vanilla lilac jest polecany kobietom o jasnej karnacji.
 2. Toasted coconut
  Toasted coconut to dzieło Kayluh Stewart z Atlanty w USA. Nazwa pochodzi od kokosa, który jest brązowy na zewnątrz i biały w środku. Bazę toasted coconut stanowi jasny brąz, z którego wyłania się blond. Ten odcień blondu jest chętnie wybierany przez brunetki, ponieważ w ich przypadku taka koloryzacja trwa krócej.
 3. Ash blonde
  Ash blonde, czyli spopielony blond, jest modny już od dłuższego czasu. To chłodny odcień blondu, przez który przebijają się szarawoniebieskawe refleksy. Ash blonde pasuje kobietom o jasnych oczach, to znaczy niebieskich, zielonych i szarych. Taką koloryzację najłatwiej przeprowadzić u jasnych brunetek i ciemnych blondynek. Refleksy nadają fryzurze objętości.
 4. Broomstick blonde
  Nazwa tego odcienia blondu pochodzi od koloru miotły. To świetne rozwiązanie dla brunetek, które chciałyby ocieplić odcień swoich włosów poprzez nałożenie złocistego blondu. Autorem pomysłu jest Chris Greene z Beverly Hills w USA.
 5. Honey bronde
  To ciepły odcień blondu, który sprawdzi się u blondynek i brunetek lubujących się w rozświetlonych kolorach. Honey bronde jest łatwy w utrzymaniu głównie dlatego, że fryzjer, który go wykonuje, bazuje na naturalnym kolorze włosów klientki. Dobiera go do karnacji i oprawy oczu każdej kobiety.
 6. Dusty beige
  Okurzony beż to propozycja dla blondynek, które chciałyby ochłodzić swoją fryzurę. Dusty beige to jasny, ciepły beż, z tym że oziębiony. Ten kolor nadaje fryzurze wrażenie lekkiej i jasnej.
 7. Lightly bleached beauty
  Na pierwszy rzut oka to chłodny odcień blondu, ale w sztucznie oświetlonym pomieszczeniu momentalnie nabiera blasku. Lightly bleached beauty najlepiej się prezentuje na długich falach, które nadają mu spektakularności. Ten odcień blondu dobrze się komponuje z czernią, dlatego chętnie decydują się na niego kobiety, które gustują w ubraniach w takim kolorze.
 8. Baby doll blonde
  Baby doll blonde to odcień, który przypomina kolor włosów lalki. Niektórym kobietom może się wydawać przesłodzony, innym ‒ luksusowy. Uzyskuje się go poprzez zastosowanie różnych tonów zimnego blondu. Taki kolor dobrze się komponuje z krwistoczerwoną szminką i jest polecany kobietom o jasnej karnacji.
 9. Icy blonde hair
  To kolor idealny dla odważnych kobiet, które nie boją się przyciągać spojrzeń. Icy blonde hair to skrajnie zimny, niemal biały odcień blondu. Najlepiej prezentuje się zimą. Paniom, które nie są gotowe na taki krok, na początek można zaproponować platynowe pasemka.
 10. Sparkling blonde
  Iskrzący blond to doskonała propozycja dla kobiet, które chcą ożywić swój kolor, ale bez konieczności eksperymentowania z kolorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *