Dwuetapowe oczyszczanie skóry – znasz ten sposób na piękną cerę?

Pielęgnacja skóry nie musi być zaawansowana, ale jest jedna wskazówka, której należy przestrzegać. Zamiast oczyszczać cerę tylko raz, warto to zrobić to dwa razy, aby pozbyć się całego makijażu, brudu i sebum za pomocą kosmetyku myjącego

Podwójne oczyszczanie – sposób na udaną pielęgnację

Wiele osób marzy o nieskazitelnej skórze, a jeszcze więcej osób inwestuje dużo pieniędzy w produkty, które pomogą im to osiągnąć. Ale nawet przy stosowaniu prestiżowych kosmetyków jest jeden błąd, który popełnia wiele osób i którego można łatwo uniknąć. To bardzo proste: należy oczyścić skórę nie tylko raz przed pójściem spać, ale dwa razy, aby naprawdę usunąć makijaż i żeby skóra była faktycznie czysta.

Wszystko zależy od tego, jaką masz skórę i ile makijażu używasz. Trend „podwójnego oczyszczania” powstał oczywiście w Azji. Koreanki najpierw używają olejku lub balsamu do usuwania makijażu, zanieczyszczeń i warstw ochrony przeciwsłonecznej. Następnie myją twarz żelem lub pianką. Chodzi o to, aby formuła środka oczyszczającego była inna, dzięki czemu domyje skórę z resztek sebum i pomoże do końca zmyć olejek, który stosowałaś wcześniej.

Dlaczego dwuetapowe oczyszczanie jest ważne?

Moda na konturowanie twarzy sprawiła, że wiele osób używa na co dzień mocnego makijażu. Jeśli na ręczniku lub na waciku pozostanie dużo makijażu, może to oznaczać, że nie zniknął on całkiem z Twojej twarzy. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku kosmetyków wodoodpornych. Dodatkowo życie w “miejskiej dżungli” i wystawianie skóry na zanieczyszczenia sprawia, ze toksyny i smog osiadają na twarzy, co niekorzystnie wpływa na stan cery. Może zacząć sie starzeć, straci blask, pojawią się niedoskonałości. W takich przypadkach mądrze jest dwukrotnie oczyścić skórę. Nie musisz jednak od razu sięgać po olejki i oczyszczać twarzy metodą OCM. Spokojnie możesz użyć tego samego środka myjącego.

Pamiętaj!
Nie jest dobrze dla skóry, jeśli produkty przemiany materii, martwe komórki naskórka i pozostałości makijażu nie są dokładnie usuwane wieczorem. Możesz zauważyć utratę blasku i nawilżenia, a także początki stanów zapalnych skóry, takich jak trądzik.

Jaki kosmetyk oczyszczający wybrać?

Eksperci polecają środek czyszczący, który dobrze się pieni, aby pozbyć się makijażu, tłuszczu i zanieczyszczeń. Istnieje wiele środków myjących, które doszczętnie usuwają wszystko, w tym także…florę bakteryjną Twojej skóry. Dlatego najlepiej, jeśli używasz łagodnego środka myjącego, który usuwa makijaż.

To warto wiedzieć!
Jeśli skóra nie jest czysta, kosmetyki, które nałożysz później, nie przyniosą takiego efektu. Po prostu leżą na skórze, zamiast się wchłaniać.

Najważniejsze elementy dobrze oczyszczonej skóry

Istnieje wiele teorii na temat tego, ile kroków jest potrzebnych w rutynowej pielęgnacji skóry.
Najważniejsze jest oczyszczenie skóry rano i wieczorem, nawilżenie i faktor przeciwsłoneczny, który chroni zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB.
Aby dobrze oczyścić skórę, fajnie jest zastosować peeling, który usuwa martwy naskórek. Niektórych produktów można używać nawet codziennie (np. delikatne złuszczające toniki kwasowe) podczas gdy inne mogą zawierać grube ziarna lub silne kwasy i należy ich używać rzadziej.