Pielęgnacja szyi. Dlaczego warto o nią zadbać?

Mawia się, zresztą bardzo słusznie, że szyja jest kobiecą metryką. Najczęściej właśnie po szyi i dłoniach można poznać prawdziwy wiek kobiety. Dzieje się tak dlatego, że skóra w tych miejscach jest wyjątkowo cienka i starzeje się dużo szybciej. Jak zadbać o szyję, aby nie zdradzała naszego wieku?

pielegnacja-szyi.jpgZmarszczki na szyi występują nawet u osób młodych. Powstają na skutek starzenia się organizmu. Znacznie szybciej tworzą się na skórze suchej niż tłustej. Jest wiele czynników, które mogą przyspieszać starzenie się delikatnej skóry na szyi. Ważniejsze to np. palenie papierosów, picie alkoholu, stres, brak snu, złe warunki atmosferyczne, a nawet nieodpowiednie ułożenie w trakcie snu.

Pielęgnacja szyi jest bardzo ważna, zwłaszcza że o twarz dbamy bardzo uważnie. Możemy pomóc sobie zniwelować efekty starzenia się. Zaniedbując szyję oraz dekolt narażamy się na ich uwidocznienie.

Zacząć należy przede wszystkim od oczyszczania skóry. Stosując na twarz płyn micelarny i tonik wyrównujący pH skóry, zadbajmy również o szyję. Kilka kropel produktu wystarczy, aby zwilżonym wacikiem usunąć zanieczyszczenia również poniżej kości szczęki. Myć można wodą z delikatnym mydłem lub żelem do twarzy. Skórę najlepiej zwilżyć wcześniej ciepłą wodą, a na koniec opłukać pod zimnym strumieniem, aby domknąć pory.

Po oczyszczaniu czas na nawilżanie skóry. Pielęgnacja szyi powinna wyglądać podobnie jak pielęgnacja twarzy. Najlepiej codziennie wieczorem nakładać na szyję krem, choć niekoniecznie ten sam, co na górne partie. Skóra szyi nie lubi kremów tłustych i ciężkich, bo nie wchłaniają się w nią zbyt dobrze. Najbardziej odpowiednie dla szyi są kremy o działaniu aktywnie nawilżającym, które zawierają naturalne ekstrakty roślinne.

Co ciekawe, również na szyję można zrobić kompres lub maseczkę. Takie odżywianie skóry, która każdego dnia traci cenne składniki aktywne, jest ważne. Jeśli przygotowana maska jest gęsta można położyć ją bez problemu także na szyi. Bardziej wodnistymi produktami pielęgnacyjnymi należy zmoczyć gazę i delikatnie obwinąć nią szyję. Pozostawić na około 20-30 minut.

Co jeszcze może pomóc? Opłaca się postawić również na gimnastykę szyi. Spanie na nieodpowiednich poduszkach może przyspieszać powstawanie zmarszczek, dlatego warto wymienić wysokie poduchy na te bardziej płaskie lub wałki pod kark. Szyję można również ćwiczyć, wykonując codziennie proste ruchy głową, które napinają mięśnie i skórę. Ćwiczenia to jeden z ważniejszych elementów pielęgnacji szyi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *