Make up „no make up‟ to makijaż, który ma sprawiać wrażenie, jakby go nie było. Powinien być wykonywany za pomocą kosmetyków w naturalnych odcieniach beżu, różu i nude. Taki makijaż sprawia, że skóra wygląda młodo, zdrowo i promiennie, ponieważ jedyne, co robi, to podkreśla naturalne piękno i tuszuje niedoskonałości. Jak przygotować twarz do make up „no make up‟ i wykonać go krok po kroku?
Jak przygotować twarz do make up „no make up‟?
Przed przystąpieniem do make up „no make up‟ należy odpowiednio przygotować twarz. W tym celu najpierw oczyszczamy ją i złuszczamy (w przypadku cery wrażliwej można sobie pozwolić jedynie na peeling enzymatyczny), a następnie nawilżamy. Działanie kremu warto wzmocnić olejkiem odżywczym dostosowanym do rodzaju skóry. Odpowiedniej pielęgnacji potrzebują także okolice oczu.
Make up „no make up‟ krok po kroku
1. Baza pod podkład przy make up „no make up‟
Teraz, kiedy skóra jest już gotowa na przyjęcie makijażu, aplikujemy bazę pod podkład. Dobieramy go do rodzaju cery, na przykład na potrzeby skóry trądzikowej odpowie baza z dodatkiem naturalnej glinki.
2. Podkład mineralny przy make up „no make up‟
Podkład stosowany przy make up „no make up‟ nie powinien być kryjący. Należy go zastąpić podkładem rozświetlającym, a w przypadku cery trądzikowej, tłustej lub mieszanej ‒ matującym, ale średnio kryjącym. Jego odcień wybieramy jak zwykle, czyli dopasowujemy go do koloru szyi. Podobnie postępujemy z tonacją podkładu: przy ciepłych typach urody stawiamy na odcienie żółtawe, a przy zimnych ‒ na różowawe. Tonacje neutralne także znajdą coś dla siebie. Ponadto ten kosmetyk powinien mieć prosty skład i wygodny sposób aplikacji. Właśnie: jak nakładać podkład mineralny? Należy to robić cienkimi warstwami i za pomocą beauty blendera lub pędzla (zwłaszcza flat top albo kabuki).
3. Korektor pod oczy przy make up „no make up‟
Aby twarz wyglądała naturalnie, ale ładnie, pod oczy należy nałożyć korektor. Ten kosmetyk powinien być o ton jaśniejszy od podkładu. Korektor pod oczy ma za zadanie zatuszować cienie i zmniejszyć widoczność zmarszczek mimicznych w tej okolicy.
4. Puder przy make up „no make up‟
Puder stosowany do make up „no make up‟ powinien być transparentny lub ewentualnie mieć odcień zbliżony do podkładu. Wskazany jest kosmetyk lekko rozświetlający, który doda skórze blasku. Utrwalenie podkładu i korektora oraz wykończenie makijażu to główne zadania pudru.
5. Bronzer, róż i rozświetlacz (konturowanie) przy make up „no make up‟
W tym przypadku sprawdzi się matowy bronzer w zimnej tonacji, róż w odcieniu jasnobrzoskwinionym lub koralowym i ewentualnie delikatny rozświetlacz. Bronzer i róż należy aplikować bardzo oszczędnie ‒ jedynie aby podkreślić kości policzkowe, a rozświetlacz można, ale nie trzeba, nałożyć na szczyty kości policzkowych, czubek nosa i łuk kupidyna.
6. Makijaż oczu przy make up „no make up‟
Oczy i usta można pozostawić sauté, ale nie trzeba. Innym rozwiązaniem jest wycieniowanie oczu jasnymi cieniami nude (polecamy zwłaszcza wanilię lub kawę z mlekiem), wytuszowanie górnych partii rzęs maskarą wydłużającą i podkreślenie brwi kredką zbliżoną do naturalnego koloru łuków.
7. Makijaż ust przy make up „no make up‟
Na usta wystarczy nanieść bezbarwny błyszczyk lub cielistą pomadkę o matowym lub półmatowym wykończeniu.
Dodaj komentarz