8 sposobów na zastosowanie oleju kokosowego

Czy wiesz, że olej kokosowy ma kilkanaście zastosowań kosmetycznych? Jest wszechstronny i bardzo popularny, ponieważ daje doskonałe efekty w pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Poznaj jego najważniejsze zastosowania!

1. Zjedz olej kokosowy!

Użyj go w swoim koktajlu. Niezależnie od pory roku ważne jest, aby dostarczać organizmowi dobrych tłuszczów, więc mała łyżka oleju kokosowego w Twoim ulubionym koktajlu wystarczy.

2. Olejek kokosowy do demakijażu

Chociaż olejek kokosowy można z powodzeniem stosować jako środek do demakijażu. możesz go użyć samodzielnie lub połączyć z innymi naturalnymi olejkami.

3. Wmasuj olej kokosowy w skórę

Olej kokosowy, stosowany do masażu to jedna z najlepszych metod na szybkie uelastycznienie i odżywienie skóry. Regularny masaż usprawni też krążenie i przepływ limfy, zmniejszy cellulit i zapobiegnie pojawianiu się rozstępów.
najlepiej użyć go po wzięciu prysznica, gdy skóra jest ciepła, wtedy olej kokosowy lepiej się wchłania i jest mniej lepki.

4. Używaj oleju kokosowego do niskoporowatych włosów

Olej kokosowy ma małe cząstki, które doskonale wbudowują się w strukturę grubych i ciężkich włosów o niskiej porowatości. działają bez przeciążania, dlatego możesz nim olejować włosy nawet raz an tydzień.

5. Rozprowadź olej kokosowy na końcówkach

Unikaj rozdwajania końcówek – niewielką ilość olejku kokosowego wmasuj w końcówki włosów przed ich umyciem, a następnie umyj i wysusz włosy. Możesz też zastosować odrobinę olejku na końce włosów przed pójściem spać, aby zdążył on wsiąknąć przez noc.

6. Olejek kokosowy do golenia

Musisz ogolić nogi lub pachy, a skończyła Ci się pianka do golenia? sięgnij po olejek kokosowy! Wystarczy niewielka ilość, aby dać poślizg maszynce. Golenie skóry z olejkiem kokosowym zapewni Ci też odpowiednią pielęgnację, ponieważ olejek doskonale nawilża i nadaje skórze miękkości.

7. Zadbaj o skórki paznokci

Pielęgnacja suchych skórek olejem kokosowym to doskonała kuracja, która szybko przyniesie efekty!
Nałóż niewielką ilość na palce i wmasuj w skórki i w płytki paznokci. Stosuj go codziennie.

8. Używaj oleju kokosowego na spalonej słońcem skórze

Jeśli chcesz przynieść skórze ulgę po opalaniu, nawilżyć ją i ukoić po całym dniu na słońcu – użyj olejku kokosowego w formie kosmetyku po opalaniu. Wygadza, uelastycznia i przyczynia się do regeneracji skór, a w dodatku pięknie podkreśli opaleniznę!