Kolor włosów: 3 wady, które mogą sprawić, że będziesz wyglądać na starszą

Nowa fryzura lub kolor włosów prawie zawsze jest dobrym pomysłem, ale jeśli popełnisz te błędy, związane z kolorem włosów, będzie to działać wbrew Twoim zamiarom!

Czy wiesz, że niektóre kolory włosów mogą sprawić, że będziesz wyglądać na starszą? Warto wiedzieć o typowych błędach w farbowaniu włosów, których należy unikać!

1. Lekki, jasny odrost na głowie

Czy farbowałaś włosy na ciemniejszy kolor niż naturalny? Wtedy powinieneś być świadoma jasnego odrostu, który pojawia się już po kilku tygodniach. Może dawać złudzenie… łysej skóry głowy! To zdecydowanie wygląda passe! Aby tego uniknąć, możesz farbować włosy kremem który zmywa się po około 20 myciach i zrezygnować z trwałej koloryzacji włosów. W ten sposób odcień będzie stopniowo zmywał się z Twoich włosów, pozostawiając mniej widoczne przejście koloru i dając naturalny efekt.

2. Farbowanie w domu…

Czy też przez to przechodziłaś: narażałaś swoje włosy na różnego rodzaju zabiegi chemiczne i zmianę koloru włosów, robiąc to samodzielnie? Drogeryjne farby do koloryzacji niszczą włosy nawet bardziej niż te fryzjerskie. Wtedy prawdopodobnie po pewnym czasie kolor będzie wypłowiały, matowy, a włosy suche. Włosy są pozbawione życia i sprawiają niestety wrażenie postarzanych, a co za tym idzie, my też wyglądamy na znacznie starsze niż w rzeczywistości.Dlatego pamiętaj, aby farbować włosy u profesjonalistów, jednocześnie pielęgnując włosy odpowiednimi kosmetykami.

3. Srebrno-szary kolor włosów

Srebrno-szary kolor włosów to zdecydowanie odważny i fajny wybór koloru włosów, ale pamiętaj, że szary kolor może również sprawić, że będziesz wyglądać znacznie starzej niż w rzeczywistości. Dlatego zmieniając kolor pna odcienie szarości lub srebra, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji włosów, aby wyglądały zdrowo i świeżo, ponieważ zniszczone i matowe włosy tylko pogorszą efekt i dodają starszego wyglądu.

Zawsze pamiętaj też o regularnym podcinaniu zniszczonych końcówek, aby Twoje włosy zawsze wyglądały zdrowo i świeżo. Wystarczy centymetr na dwa miesiące, aby zachować włosy w dobrej kondycji.