Jakie błędy popełniasz, dbając o swoją urodę?

Być może nie zdajesz sobie sprawy z błędów, które popełniasz, dbając o swoją urodę. Czy jesteś pewna, że wszystko, co robisz, jest naprawdę odpowiednie dla Twojej skóry?

błędy urodowe

NIEODPOWIEDNI DEMAKIJAŻ

Nieodpowiedni demakijaż przed snem jest jednym z najczęstszych błędów kobiet. Jeżeli make-up, który wykonałaś, jest ciężki, płyn micelarny nie jest wystarczający do zmycia go z powierzchni skóry. Dokładne zmycie makijażu wcale nie musi trwać wieki, a jeżeli to zrobisz, nie musisz narzekać na niedoskonałości cery. Nie doprowadzaj do zanieczyszczenia cery, skoro masz na to wpływ!

NIE DOTYKAJ TWARZY

Każdego dnia dotykamy niezliczonej ilości przedmiotów, które są zanieczyszczone. Nie myjemy telefonu czy klawiatury po każdym dotknięciu, a możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, ile zarazków się na nich znajduje. Częste mycie rąk nie wystarczy! Notoryczne dotykanie twarzy nie wpłynie korzystnie na Twoją cerę.

JAK CZĘSTO MYJESZ PĘDZLE?

Drobnoustroje rozmnażają się cały czas. Jeżeli nie przykładasz szczególnej wagi do mycia swoich pędzli do makijażu, możesz przyczynić się do poważnych problemów skórnych. Nie robisz tego codziennie? Rób to chociaż co 2-3 dni i używaj specjalistycznego płynu.

Kiedy czyściłaś swoją szczotkę do włosów? Na szczotce znajdują się pozostałości wszystkich kosmetyków, których używasz do włosów. Nie gromadzi się na niej wyłącznie martwy naskórek i włosy.

PAPIEROSY, ALKOHOL, NIEZDROWE JEDZENIE

Nie ma nic gorszego dla naszej cery (oczywiście wtedy, gdy pojawia się to notorycznie). Papierosy sprawiają, że nasza twarz staje się szara i pozbawiona blasku. Kiedy pijesz alkohol w dużych ilościach, Twój organizm cierpi z odwodnienia. Skóra pod oczami zaczyna być sina, spuchnięta. Alkohol sprawia także, że pękają naczynka. Co z niezdrowym jedzeniem? Jeżeli na Twoim talerzu pojawia się zbyt często, nie licz na to, że Twoja skóra będzie w dobrej kondycji. Pożywienie wysoko przetworzone powoduje, że na ciele występują niedoskonałości. Jeżeli odstawisz je nagle i liczysz na szybki efekt, przeliczysz się.

ILE GODZIN ŚPISZ?

Sen jest bardzo ważny dla naszego zdrowia, jak i urody, ponieważ podczas snu nasza skóra podlega procesowi regeneracji. Nawet hektolitry kawy nie zastąpią porządnej dawki snu. To bardzo ważne, by wysypiać się, wypocząć, a tym samym pozbyć się podkrążonych oczu i sińców.

RUCH

Kiedy ruszasz się regularnie, Twoja skóra staje się bardziej jędrna, poprawia się jej koloryt i przede wszystkim – jest dotleniona. Wysiłek fizyczny sprawi, że będziesz zadowolona i z siebie, i ze swojego ciała.

JAK CZĘSTO NAWADNIASZ SWÓJ ORGANIZM?

Woda dostarcza właściwości odżywczych każdej komórce ciała! Trzeba pamiętać, żeby regularnie się nawadniać, jeżeli nie chcesz, żeby Twoja skóra straciła swoją elastyczność. Jeżeli nie pijesz wystarczającej ilości wody dziennie, żaden kosmetyk nie poradzi sobie z odpowiednim nawodnieniem. Pamiętaj, żeby dostarczać płyny swojemu organizmowi w sposób regularny.

Czy popełniasz wyżej wymienione błędy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *