Jak zrobić makijaż korekcyjny?

Przebarwienia, cienie pod oczami, popękane naczynia krwionośne. Czy ty też masz takie problemy ze skórą? Jeżeli tak, to powinnaś nauczyć się, jak robić makijaż korekcyjny. Pomoże ci zamaskować wszelkie niedoskonałości i sprawi, że twoja skóra będzie wyglądać ładnie i naturalnie.

Jak dobrać odcień podkładu?

Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, która dotyczy malowania się w ogóle. Dobór odcieniu do karnacji skóry determinuje końcowy efekt makijażu. Jak zatem dobrać odcień podkładu? Kosmetyk powinien być jaśniejszy o ton lub dwa od cery. To, czy pasuje i w 100% stapia się ze skórą, musimy skrupulatnie sprawdzić. Ale jak to zrobić? Tu większość kobiet popełnia poważny błąd. Odcień podkładu dobierają do skóry nadgarstka! A przecież jest jasne, że podkładu nie będziemy nakładać na tą część ciała. Dlatego kolor kosmetyku sprawdźmy na skórze żuchwy lub brody. Nałóżmy niewielką ilość podkładu w różnych odcieniach i odczekajmy kilkanaście minut. W tym czasie produkt powinien stopić się z kolorytem cery. Ten, który będzie najmniej widoczny, jest najlepszy dla naszej skóry.

Rodzaj skóry a podkład

Równie ważne jest to, aby dopasować podkład do rodzaju skóry. Dlaczego? Chodzi nie tylko o ładny wygląd. Istotne jest także nasze zdrowie. Podkład powinien mieć takie właściwości, które odpowiadają potrzebom skóry. I tak podkład nawilżający polecany jest do skóry suchej lub wrażliwej. Podkłady bez zawartości olejków przeznaczone są do skóry tłustej i trądzikowej. Jeżeli podkład nie jest dobrany poprawnie, na skórze mogą pojawić się podrażnienia, wypryski, suche skórki.

Im mniej, tym lepiej

Wydaje ci się, że im więcej podkładu nałożysz, tym lepszy efekt kamuflażu uzyskasz. Nic bardziej mylnego! Gruba warstwa podkładu będzie odznaczać się od linii żuchwy, zbierać się w zagłębieniach powiek, tworzyć nieestetyczne plamy, zapychać pory skóry i postarzać. Aby zamaskować niedoskonałości wystarczy niewielka ilość dobrze kryjącego podkładu. Pojedyncze krostki lub plamki potraktuj punktowym korektorem.

Korektor do twarzy

Podkład to tylko jeden z kosmetyków, których używamy do wykonania makijażu korekcyjnego. Przyda się nam także korektor o ton jaśniejszy od podkładu. Za jego pomocą zakamuflujemy cienie pod oczami, popękane naczynia krwionośne, przebarwienia i krostki. Konsystencja korektora powinna być dobrana do rodzaju skóry, pory roku i typu podkładu. Wszystkie kosmetyki muszą przecież dobrze połączyć się ze sobą i ładnie wyglądać na skórze.

Jak utrwalić makijaż korekcyjny?

Najlepszym sposobem będzie nałożenie pudru transparentnego lub matującego. Zarówno jeden, jak i drugi stopią się z odcieniem podkładu i kolorytem cery. Dodatkowo, niektóre pudry zawierają składniki odżywcze, minerały i witaminy. Mogą pomóc w walce z niedoskonałościami i diametralnie odmienić wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *