Jak sprawić, by perfumy dłużej utrzymywały się na skórze?

Kupiłaś wymarzone perfumy? Wreszcie znalazłaś swój jedyny zapach? Bardzo się cieszymy! Na pewno chciałabyś, aby zapach został z Tobą na długo. Teraz pozostaje już tylko dowiedzieć się, jak sprawić, by zapach utrzymywał się na skórze dłużej. Przedstawiamy na to 5 sprawdzonych sposobów.

Piękny zapach daje osobie +100 do atrakcyjności. Niemniej jednak kupując perfumy nie mamy gwarancji, ile czasu dany zapach będzie się utrzymywał na ciele. Nie chodzi przecież o to, by każdorazowo wylewać na siebie pół buteleczki! Oczywiście można je reaplikować co kilka godzin, jednak warto znać również kilka sposobów, które znacznie przedłuża trwałość perfum.

1. Nawilż skórę

Pewnie nie raz widziałaś na filmach, że osoby zaraz po kąpieli używają perfum. Cóż, jest to bardzo słuszne! Okazuje się bowiem, że do dobrze nawilżonej skóry perfumy lepiej przylegają. Dobrym trikiem jest także posmarowanie się odrobinką balsamu (może być bezzapachowy), a następnie użycie perfum. Jest to bardzo skuteczny, choć mało znany sposób na dłuższe utrzymywanie się zapachów na skórze.

2. Spryskaj konkretne części ciała 

Używając mgiełki zapachowej możecie ją użyć niemal na całe ciało. Niemniej jednak przy perfumach jest kilka punktów strategicznych, na których perfumy będą utrzymywać się dłużej. Wydzielane jest tam ciepło, które wyzwala zapach. Przede wszystkim są to: nadgarstki, szyja i kark, dekolt, ale także łokcie i kolana.

3. Nie zapominaj o włosach 

Okazuje się, że włosy pięknie pochłaniają zapach perfum. Często utrzymuje się on o wiele dłużej, niż na skórze. Warto dodać, że jeśli zrobimy to jeszcze przed wysuszeniem ich, to zapach będzie jeszcze intensywniejszy. Niektórzy zalecają, by spryskać szczotkę do włosów, jednak może to podrażnić wrażliwą skórę głowy. Polecamy więc zastosować perfumy jedynie na końcówki, które są (a przynajmniej powinny być) chronione serum silikonowym.

4. A co z ubraniami?

Jeśli masz ważne wyjście i wiesz, w co się ubierzesz, to…możesz kilka godzin wcześniej spryskać to ubranie perfumami. Większość tkanin (a szczególnie te naturalne) świetnie chłoną zapach i utrzymuje się on jeszcze wiele godzin.

5. Dbaj o swoje perfumy

Kosmetyki zapachowe tak jak każde inne powinny być przechowywane w suchym i zaciemnionym miejscu. Wilgoć i słońce zdecydowanie skrócą trwałość perfum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *