Nafta kosmetyczna i jej zastosowanie

Nafta kosmetyczna ma szerokie właściwości pielęgnacyjne, które dodatnio wpływają na kondycję i wygląd włosów. Można ją stosować niezależnie od rodzaju włosów, a zwłaszcza w przypadku włosów suchych, łamliwych i zniszczonych. Nafta kosmetyczna ułatwia rozczesywanie, zapobiega elektryzowaniu i wspiera leczenie łupieżu. Jakie inne właściwości ma nafta kosmetyczna i jakie jest jej zastosowanie? Jak jej używać i jakie są efekty jej stosowania?

nafta-kosmetyczna.jpg

Nafta kosmetyczna – właściwości

Nafta kosmetyczna wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu. Ponadto dzięki temu, że tworzy na powierzchni włosów barierę ochronną, zabezpiecza je przed utratą wilgoci i wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych; w efekcie włosy przestają być suche i łamliwe. Nafta kosmetyczna pielęgnuje nie tylko włosy, lecz także skórę głowy, ponieważ poprawia jej ukrwienie, pobudza do pracy cebulki włosów i być może przyspiesza wzrost włosa. Ponadto nafta kosmetyczna zapobiega rozdwajaniu się końcówek i wspomaga leczenie łupieżu.

Sama nafta kosmetyczna nie ma właściwości odżywczych. Z tego powodu dodaje się do niej inne substancje o takich właściwościach, na przykład witaminy, olej rycynowy, biopierwiastki lub wyciągi z roślin.

Nafta kosmetyczna – jak jej używać?

Naftę kosmetyczną należy lekko wetrzeć w skórę głowy i na całej długości włosów na 10 minut przed myciem. Dzięki temu kosmetyk tworzy na powierzchni włosa szczelny film. Po 10 minutach trzeba go dokładnie spłukać. Ponieważ nie jest to takie łatwe, włosy należy umyć nie szamponem, lecz oliwką do mycia włosów.

Nafta kosmetyczna – zastosowanie

Na bazie nafty kosmetycznej można stworzyć maseczkę do włosów. W tym celu wystarczy wymieszać 3 łyżeczki nafty z żółtkiem i 2 łyżkami oleju rycynowego, po czym nałożyć mieszankę na włosy na około 20 minut przed umyciem. Dla lepszego efektu głowę można owinąć folią. Po 20 minutach należy dokładnie spłukać maseczkę i umyć głowę szamponem.

Nafta kosmetyczna – efekty

Nafta kosmetyczna daje efekt w postaci miękkich, gładkich i błyszczących włosów. Dzięki niej włosy są sypkie, nie elektryzują się i łatwo je rozczesać. Regularne stosowanie nafty kosmetycznej wyraźnie poprawia wygląd i kondycję włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *