Wiatr, deszcz, niskie temperatury, suche powietrze z grzejników. Wszystkie te czynniki pogarszają kondycję cery. Sprawiają, że staje się sucha, szara i zmęczona. Na szczęście jest prosty sposób, aby przywrócić skórze promienny i piękny wygląd. Wypróbuj kwasy!
Czym są peelingi chemiczne?
Zabiegi z kwasami znane są jako peelingi chemiczne. Przyspieszają odnowę komórkową wszystkich warstw skóry. Kuracja z wykorzystaniem kwasów polega na złuszczaniu zrogowaciałego naskórka. Oczyszczone zostają również pory skóry i twarz z sebum, bakterii wywołujących trądzik i innych zanieczyszczeń. W efekcie cera o wiele lepiej wchłania składniki kosmetyków nakładanych w dalszych etapach zabiegu. Dla kogo polecane są peelingi chemiczne? Mogą wykonać je wszyscy ci, którzy mają suchą skórę, zmarszczki, przebarwienia, trądzik, zaskórniki, blizny potrądzikowe lub łojotok.
Kwasy w domu czy u kosmetyczki?
Wiele dziewczyn stosuje peelingi chemiczne w domu. Jednak tylko niektóre z nich robią to prawidłowo. Używając przez długi czas produktów nawet o bardzo niskim stężeniu, można wyrządzić sobie poważną krzywdę. Jeżeli chcesz oczyścić skórę, idź do gabinetu kosmetycznego. Tam, osoba o odpowiedniej wiedzy i umiejętnościach dobierze produkt do potrzeb twojej skóry. Aby podtrzymać efekty zabiegu, wieczorem stosuj delikatne peelingi z kwasami lub krem o małej sile złuszczania.
Przeciwwskazania do zabiegu
Peelingu chemicznego nie można wykonać u osób, które przyjmują leki hormonalne, sterydy lub antybiotyki. Karmienie piersią lub ciąża również są przeciwwskazaniami do zabiegu z użyciem kwasów. Do przeprowadzenia kuracji dyskwalifikują też otwarte rany, poparzenia i odmrożenia.
Jestem po zabiegu. I co dalej?
Aby osiągnąć zadowalające efekty, należy poddać się serii kilku zabiegów. Długość leczenia zależy od wyglądu, wieku i innych parametrów związanych z niedoskonałościami. Pamiętaj, że po peelingach nie wolno korzystać z sauny, trzeba używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym, a o „nowo powstającą” skórę należy właściwie dbać.
Dodaj komentarz