Pękające stopy mogą być ogromnym mankamentem dla naszej urody. Jednak na tym się nie kończy problem. Zaniedbane stopy negatywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Ponadto są odzwierciedleniem naszej kondycji fizycznej. Jakie choroby symbolizują pękające pięty i jak je zwalczyć?
Jakie są przyczyny pękających stóp?
Pękające stopy mogą stanowić źródło rozmaitych chorób. Należy jednak pamiętać, że często na własne życzenie borykamy się z takim problemem. A to dlatego, że głównym powodem pękających pięt, jest nieodpowiednia pielęgnacja naszego ciała. Brak odpowiedniego nawilżania skóry na piętach prowadzi właśnie do takich nieprzyjemnych dolegliwości. W takim przypadku skóra ulega zrogowaceniu, tracąc elastyczność i sprężystość. Jednak warto wiedzieć, że pękające stopy mogą sygnalizować rozmaite choroby w tym m.in.:
- łuszczycę,
- cukrzycę,
- otyłość,
- zaburzenia krążenia krwi,
- niedobór witaminy A.
Ponadto pękające stopy równie dobrze mogą być efektem nieodpowiednio dobranych butów, dlatego wygoda powinna zawsze być na pierwszym miejscu.
Jak pozbyć się pękających stóp?
Najważniejszą metodą, która pomoże ci wyleczyć pękające stopy, jest przede wszystkim nawilżanie. Warto przy tym zastosować wszelkiego rodzaju olejki, które efektywnie natłuszczają skórę, docierając do jej najgłębszych warstw. Ponadto tworzone są na bazie naturalnych składników. Doskonałym pomysłem będzie zastosowanie specjalnych pilników i tarek, które efektywnie usuwają zrogowaciały naskórek. Co więcej, warto rozważyć domowe sposoby, ponieważ zarówno pomagają się odprężyć, jak regenerują pękające pięty. A mowa o kąpielach, które szybko zapobiegną m.in. krwawieniu czy ropieniu pięt. Co warto dodać do takich kąpieli? Do najważniejszych przykładów należą:
- siemię lniane,
- sól lecznicza jodowo-bromowa,
- kozieradka,
- rumianek.
Wizyta u podologa – szybki i bezbolesny sposób na bolące pięty
Jeśli żadna z metod nie pomoże ci zwalczyć pękających stóp, to warto wybrać się do podologa, który zagwarantuje ci specjalny zabieg. Na początku specjalista dokonuje oceny, w jakim stanie znajduje się skóra twoich stóp. Dzięki temu wybierze odpowiednią metodę leczenia. W przypadku takich zabiegów bez wątpienia możesz liczyć na szybki i bezbolesny efekt, w przeciwieństwie do domowych sposobów, podczas który należy uzbroić w cierpliwość. A to dlatego, że własne metody sprawdzają się jedynie, gdy będziesz je stosować regularnie i wytrwale.
Dodaj komentarz