Uwaga! Alergia! Jaki makijaż dla alergiczek?

Ciepłe promienie słońca i świeży, wiosenny wiatr nie każdemu kojarzą się pozytywnie. Dla wielu kobiet wiosna to czas alergii, a to oznacza nieustający katar, kichanie, łzawienie i problemy skórne. Jak malować się w przypadku alergii?

Wiosenny makijaż dla osób cierpiących na alergie różni się nieco od tego, który wykonuje się na co dzień. Trzeba uwzględniać, że w okresie największego pylenia roślin pielęgnacja nie jest tak skuteczna, jak zwykle. Uczulenia, wysypki, podrażnienia – to wszystko może niweczyć zabiegi urodowe. Dlatego makijaż musi być odpowiednio przemyślany.

Makijaż twarzy

Jednym z częstych problemów alergiczek jest obrzęknięta twarz oraz podrażnienia skóry. Ważne jest, aby w tym okresie stosować tylko lekkie podkłady i pudry mineralne, które dodatkowo nie obciążą skóry. Wybieraj produkty hipoalergiczne, bo nie potrzebujesz kolejnego uczulenia, tym razem na składniki kosmetyku. Naturalne i bezpieczne kosmetyki są wskazane. Bardzo dobrze, jeśli mają dodatkowo właściwości nawilżające i odżywiające.

Na obrzęk spowodowany alergią nie poradzimy niestety wiele. Możemy go nieznacznie zniwelować domowymi sposobami, ale nie mamy gwarancji, że twarz natychmiastowo odzyska smukłość. Możemy za to zatuszować go umiejętnym konturowaniem. Alergiczki powinny opanować operowanie delikatnymi bronzerami i rozświetlaczami.

Makijaż oczu

Jeśli masz problemy z wiosennym uczuleniem, doskonale wiesz jak uciążliwe jest podrażnienie śluzówki, łzawienie i swędzenie w okolicach oczu. Podstawa w tym czasie to zadbanie o odpowiednie nawilżanie oczu i osłabianie efektów alergii. Niestety organizm rządzi się wówczas swoimi prawami, dlatego ważne jest nauczenie się umiejętności makijażu oczu. Lepiej dopasować się do alergii niż pogarszać swój stan nieodpowiednim make-upem.

Podobnie, jak w przypadku twarzy, wybieraj tylko kosmetyki delikatne, mineralne, hipoalergiczne, które nie podrażnią skóry dodatkowo. Zainwestuj w eyeliner w białym kolorze lub odcieniu skóry, bo nałożenie go na dolną powiekę i linię rzęs optycznie otworzy oko i zniweluje widoczność zaczerwienień. Nie zapomnij o wodoodpornym tuszu, który nie zmyje się pod wpływem łez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *