Twoje włosy wypadają? Sprawdź, jak samodzielnie temu zaradzić

Jeżeli tracisz ich więcej niż 100 dziennie, to powinnaś jak najszybciej coś z tym zrobić. Nadmierne wypadanie włosów może być bowiem objawem jakiejś choroby. W takim przypadku lepiej jest przeciwdziałać niż leczyć. Sprawdź, co możesz zrobić i dowiedz się, jakie są przyczyny wypadania włosów.

Kosmetyki wzmacniające włosy

Jeśli twoje włosy wypadają w bardzo dużych ilościach, to powinnaś używać wzmacniających, odżywczych i regenerujących kosmetyków. Kuracja musi trwać co najmniej trzy miesiące, żeby przyniosła pożądane efekty. W trakcie terapii musimy zadbać o każdą część włosa, w tym o cebulki włosowe. Jeżeli twoim problemem nie jest tylko utrata znacznej ilości włosów, lecz także choroba skóry głowy, to powinnaś skonsultować się z dermatologiem. Lekarz przepisze odpowiednie preparaty i zaleci właściwą kurację. Ważne są także składy i działanie kosmetyków, których będziesz używać do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Takie produkty powinny odżywiać pasemka, poprawiać krążenie krwi i dotleniać skórę głowy. Cały sekret tkwi w składnikach. Wśród najważniejszych powinny znaleźć się między innymi ekstrakt z kłączy tataraku lub kawy.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Najpopularniejszym domowym kosmetykiem na wypadanie włosów jest maska z soku z cytryny, żółtek, nafty kosmetycznej i szamponu. Do przygotowania produktu wykorzystaj: 1 łyżkę szamponu na 2 łyżki nafty, sok z połowy cytryny i jedno żółtko. Składniki dokładnie wymieszaj, a następnie wmasuj we włosy i skórę głowy. Pasemka zawiń w ręcznik, pozostaw na około 20 minut, a potem zmyj ciepłą wodą.

Dobre efekty powinien przynieść także masaż skóry głowy olejkiem kokosowym lub olejkiem z drzewa herbacianego. Oba te preparaty mają działanie odżywcze i pobudzające cebulki włosowe do wydajniejszej pracy. Łyżkę wybranego olejku dodaj do szamponu i rozprowadź na skórze głowy i na włosach. Taką mieszanką masuj pasemka przez kilka minut, a następnie spłukaj i umyj je szamponem.

W kuracji wzmacniającej osłabione i nadmiernie wypadające włosy dobrze sprawdzą się również preparaty stosowane zarówno doustnie, jak i zewnętrznie. W tej roli świetnie sprawdzi się siemię lniane, które dodatkowo wygładzi i nabłyszczy włosy. Maseczkę z tej rośliny należy pozostawić na włosach na około 25 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.

Włosy staną się mocniejsze dzięki płukance ze skrzypu polnego. Kilka łyżek suszonego skrzypu zalej gorącą wodą. Wystudzoną miksturą polej włosy i pozostaw do wchłonięcia. Płukanki ze skrzypu polnego się nie spłukuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *