Tabletki na cellulit – jak działają i jak znaleźć te skuteczne?

Cellulit przydarza się co drugiej kobiecie. Walka z im jest uciążliwa i żmudna, trzeba znaleźć czas na masaże, ćwiczenia lub specjalne maski czy też okłady na uda, brzuch i pośladki. Wiele kobiet wybiera prostszy sposób, czyli tabletki na cellulit. Mają one specjalnie opracowany skład tak, żeby nie tylko leczyły powstały już cellulit, ale również zapobiegały powstawaniu pomarańczowej skórki i dalszemu rozwojowi istniejącego już cellulitu. Takich medykamentów jest dużo, często nie wiemy po który sięgnąć aby dał najlepsze rezultaty. Dziś podpowiadamy, jak wybrać najskuteczniejsze tabletki na cellulit i jakie składniki powinny mieć w składzie.

Tabletki na cellulit – jak działają? Typy tabletek i ich zadania

Tabletki zwalczające cellulit mają ważne zadanie: przyspieszają metabolizm w komórkach, co z kolei nasila proces rozkładania się tłuszczów do takich rozmiarów i postaci, by mogły zostać sprawnie usunięte z naszego organizmu i nie gromadziły się w ciele pod postaciom nieestetycznej, tłuszczowej tkanki.

Istnieje również grupa tabletek, która poprawia mikrocyrkulację w skórze, a co za tym idzie zwiększa przepływ krwi i limfy: tłuszcz ie am wówczas szans odkładać się w ciele, a toksyny są szybko i sprawnie usuwane. W ten sposób komórki tłuszczowe równomiernie rozkładają się na skórze.

Trzecią grupą tabletek na cellulit to ta, która ma zwalczać cellulit wodny, czyli pozbyć na nadmiaru wody z organizmu i jednocześnie wyeliminować z niego toksyny.

Każda z tych grup tabletek zawiera inne składniki wspomagające redukcję pomarańczowej skórki, dlatego warto wiedzieć, jakich należy szukać, aby doczekać się efektów kuracji.

Tabletki na cellulit spalające tkankę tłuszczową

Najchętniej stosowanym składnikiem w tabletkach spalających tłuszcz jest wyciąg z morszczynu – bardzo sprawnie stymuluje przemianę materii i redukuje tłuszcz w tkankach. Kolejnym wysoce cenionym składnikiem do walki z tłuszczykiem na udach jest olej rybi, który zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3 i omega-6: skutecznie pobudzają one metabolizm i regulują poziom tłuszczu w naszym ciele. Zielona herbata przyspiesza proces spalania komórek tłuszczowych i znacznie poprawia jędrność skóry, a także odpowiada za detoksykację całego organizmu.

Tabletki na cellulit pobudzające cyrkulację krwi

Te tabletki wymagają użycia innych składników, które poprawią przepływ krwi i limfy, a przez to zapobiegną zaleganiu komórek tłuszczowych w całym organizmie. Często są one również bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które pełnią ochronną funkcję w komórkach i nie dopuszczają do powstawania wolnych rodników. Wraz z poprawą krążenia zmniejsza się również opuchlizna ciała (jest ona związana z zakłóconą retencją płynów w organizmie). Do takich składników należą: olej z ogórecznika (cenne źródło kwasu gamma linolenowego), olejek kokosowy, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, wyciąg z nasion winogron, wyciąg z czerwonej herbaty.

Tabletki zwalczające cellulit wodny

Wszystkie składniki, które zawarte są w tego rodzaju tabletkach mają za zadanie usunąć z organizmu wodę, która gromadzi się w nim w nadmiarze. Często mają właściwości moczopędne, a usuwając wodę wyzbywają również organizm z toksyn. Dostarczają za to organizmowi szeregu witamin i aminokwasów, a zatem doskonale regenerują dotkniętą cellulitem skórę. Do takich składników należą m.in.: opuncja figowa i mniszek pospolity, wyciąg z pokrzywy, kwas hialuronowy, algi morskie.

Aby odpowiednio dobrać tabletki na cellulit musisz wiedzieć, jaki jego rodzaj ci się przytrafił. Dobre tabletki na cellulit zawierają dodatkowo biotynę, witaminę B1 i B2 oraz guaranę. Warto też pamiętać, ze zażywanie ich powinno być połączone z regularnymi ćwiczeniami – ruch jest największym wrogiem pomarańczowej skórki, podobnie jak zbilansowana dieta bogata w błonnik. Decyzję o zażywaniu tabletek na cellulit warto też skonsultować z lekarzem – może on pomóc dobrać odpowiednie tabletki o dobrym i bezpiecznym składzie, bez szkodliwych składników spajających tabletkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *