Szczoteczka elektryczna czy soniczna – którą najlepiej wybrać?

Piękne, zdrowe zęby to najważniejszy atrybut urody! Jeśli szukasz elektrycznej szczoteczki do mycia zębów zapewne wiesz już, że manualna przynosi dużo mniejsze efekty, a zatem i korzyści. Teraz pozostaje tylko odpowiedzieć sobie na pytanie: jaką szczoteczkę najlepiej wybrać: elektryczną czy manualną? Wyjaśniamy jak działają i czym się różnią obie szczoteczki, aby pomóc ci wybrać idealnie dopasowaną do potrzeb.

Szczoteczka elektryczna do mycia zębów

Na rynku istnieje wiele modeli szczoteczek, a wśród nich panuje duża różnorodność. Szczoteczki elektryczne mogą się różnić przede wszystkim zastosowaną technologią myci zębów. Do tej grupy zaliczymy szczoteczki ultradźwiękowe, ale najbardziej typowymi elektrycznymi szczoteczkami są rotacyjne. To właśnie o ich myśli klient, mówiąc, że chce kupić szczoteczkę elektryczną. Jest ona zasilana akumulatorem, a jej mechanizm generuje ruchy główki szczoteczki bądź jej włosia. Główka szczoteczki rotacyjnej jest mniejsza, okrągła i często oprócz drgań porusza się tarczowo, aby lepiej doczyścić zęby.
Chcesz kupić dobrą szczoteczkę elektryczną? Wybierz taką, która ma możliwie wysoką (minimum 7600) ilość obrotów główki. Dobrze, jeśli towarzyszy jej ruch pulsacyjny. Ponadto dobrze, jeśli zaopatrzysz się też od razu w zestaw wymiennych końcówek, które będą dobrane do twojego modelu szczoteczki.
Pamiętaj też, że końcówki należy wymieniać mniej więcej co cztery miesiące lub nawet wcześniej, jeśli zauważysz, że włoski się zużyły i mocno porozginały. Zaleca się także wymianę główki po przebytej chorobie (zostają na niej wirusy i bakterie).

To ważne!

Pamiętaj, że szczoteczka soniczna też uważana jest za elektryczną, ponieważ jest zasilana na prąd.
Różni się jedynie sposobem działania i oczywiście kształtem.

Szczoteczka soniczna do mycia zębów

Soniczna szczoteczka do zębów to maksymalna higiena jamy ustnej. jej działanie oparte jest na innowacyjnym rozwiązaniu, czyli działaniu fal dźwiękowych, które nie tylko czyszczą samą powierzchnię zęba, ale także rozbijają łańcuchy bakterii. Jak to działa? Otóż soniczne drgania szczoteczki sprawiają, ze rozrzedzona i spieniona podczas mycia pasta, przeciskana jest przez szczeliny międzyzębowe, dzięki czemu każdy zakamarek jamy ustnej jest umyty.
Skuteczne czyszczenie powierzchni międzyzębowych to bardzo ważny aspekt higieny jamy ustnej. Warto nadmienić, że w przypadku tej szczoteczki wyższa jest również ilość ruchów na minutę, wykonywanych przez końcówkę. Dzieje się tak dlatego, że szczoteczka musi wytworzyć falę dźwiękową o działaniu bakteriobójczym. Jej główka musi obracać się z częstotliwością 260Hz. Wówczas fale dźwiękowe są w stanie zadziałać nawet na odległość 4 mmm od włosia! Musisz wiedzieć, że szczoteczka soniczna jest w stanie dokładniej wymyć zęby, ponieważ dodatkowo wykonuje charakterystyczne tylko dla niej ruchy wymiatające, a zatem czyści efektywniej. Ponadto soniczna szczoteczka jest bezpieczniejsza dla dziąseł. To właśnie ten rodzaj szczoteczek jest polecany w osobom o nadwrażliwych dziąsłach. Ruchy wymiatające szczoteczka soniczna zawdzięcza kształtowi główki przypominającemu klasyczne szczoteczki manualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *