Yellow Peel, inaczej żółty peeling, to wielofazowy peeling, który działa na kilka warstw skóry. Zalicza się go do peelingów chemicznych, ale jest z nich najbezpieczniejszy. Yellow Peel nie tylko wspomoże walkę z cerą trądzikową, lecz także odmłodzi wrażliwą skórę dłoni i wokół oczu. Jak przebiega zabieg Yellow Peel i jakie są jego efekty? Dla kogo jest przeznaczony żółty peeling i jakie są przeciwwskazania do jego wykonania?
Yellow Peel – przebieg
Yellow Peel to łagodny peeling chemiczny, który delikatnie złuszcza skórę, nawet skórę wokół oczu i skórę dłoni. Po zmieszaniu wszystkich składników preparat przybiera charakterystyczną żółtą barwę, skąd jego nazwa.
Żółty peeling odbywa się w trzech etapach, podczas których wykorzystuje się składniki dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry.
Etap I
Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry specjalnym preparatem, który jest zmywany po ok. 20 minutach. Następnie następuje usunięcie wierzchniej warstwy naskórka za pomocą kwasu glikolowego i salicylowego. Oba kwasy silnie działają na skórę, dlatego są zmywane już po kilku minutach.
Etap II
Następuje stymulacja do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki którym skóra nabiera jędrności i świeżości. W tym celu na 15-20 minut nakłada się kilka warstw kwasu retinowego i witaminy C.
Etap III
Następnie zostają wykorzystane takie kwasy jak fitowy, kojowy i azelainowy. Wszystkie zmniejszają widoczność drobnych blizn i przebarwień, regulują proces syntezy melaniny i zapobiegają powstawaniu plam na twarzy.
Yellow Peel – efekty
Żółty peeling daje efekty w postaci:
- zmniejszenia widoczności zmarszczek;
- rozjaśnienia blizn;
- zagęszczenia skóry,
- lepszego ukrwienia skóry i poprawienia jej kolorytu.
Dla kogo jest przeznaczony Yellow Peel?
Żółty peeling jest dedykowany osobom, które borykają się z:
- cerą trądzikową,
- bliznami potrądzikowymi,
- przebarwieniami i plamami posłonecznymi,
- drobnymi zmarszczkami.
Yellow Peel – przeciwskazania
Chociaż żółty peeling jest najmniej inwazyjny ze wszystkich peelingów chemicznych, może wywoływać podrażnienia. Z tego powodu nie powinny korzystać z niego:
- osoby, które cierpią na opryszczkę i inne choroby zakaźne skóry;
- osoby zmagające się ze zmianami zapalnymi skóry,
- osoby z cerą naczynkową,
- kobiety w ciąży.
Dodaj komentarz