Profesjonalne zabiegi na włosy. Które z nich są najpopularniejsze?

Czy wiesz, że wizyta u fryzjera to nie zawsze strzyżenie, koloryzacja i stylizacja? Coraz częściej warto oddać swoje włosy w ręce profesjonalistów również po to, żeby je zregenerować i wzmocnić. Przekonaj się, jakie są najpopularniejsze profesjonalne zabiegi na włosy.

profesjonalne-zabiegi-na-wlosy.jpg

Bywa tak, że domowe zabiegi pielęgnacyjne nie przynoszą większego skutku. Odżywki, maski i olejki świetnie działają, jeśli są stosowane regularnie, ale trzeba liczyć się z tym, że efekty ich stosowania pojawiają się powoli. Im bardziej zniszczone i osłabione włosy, tym dłużej trzeba czekać na poprawę. W takich sytuacjach warto przejrzeć profesjonalne zabiegi na włosy, bo być może któryś z nich okaże się rewelacyjnym rozwiązaniem naszych problemów.

TOP 8 – FRYZJERSKIE ZABIEGI NA WŁOSY

1. Peeling trychologiczny

Raz na jakiś czas powinniśmy dokładnie oczyścić skórę głowy, aby zapobiec rozwojowi łupieżu i ochronić włosy przed wypadaniem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zwykłe mycie włosów nie wystarcza. Resztki niektórych kosmetyków do stylizacji lub olejków, a także martwy naskórek i łój tworzą na skórze nieprzepuszczalną warstwę, którą można usunąć wyłącznie, stosując peeling trychologiczny. Można wykonać go w domu, mieszając np. olejek do włosów z drobinkami złuszczającymi (cukrem, solą, pestkami malin). Jednak u fryzjera peeling skóry głowy jest szybszy i daje lepsze efekty, bo wykonuje się go za pomocą ultradźwięków.

2. Keratynowe prostowanie włosów

Mało kto wie, że keratynowe prostowanie włosów jest w swoim założeniu zabiegiem regenerującym. Tafla prostych i mocnych włosów to efekt uboczny. Jest wynikiem naprawienia uszkodzeń we włosie przez dostarczenie niezbędnej keratyny – białka budującego nasz każdy włos. Jeśli omawiamy najpopularniejsze profesjonalne zabiegi na włosy, trzeba wspomnieć, że to właśnie keratynowe prostowanie jest w czołówce najczęściej wykonywanych zabiegów fryzjerskich.

3. Mezoterapia skóry głowy

Często polecany przez fryzjerów zabieg na włosy to także mezoterapia skóry głowy. Możliwości wykonania tego zabiegu jest wiele. Mezoterapia może mieć formę bezigłową (preparat wprowadza się w skórę za pomocą pola elektrycznego), mikroigłową (wykorzystuje się w niej specjalny roller) albo igłową (polega na wstrzykiwaniu substancji odżywczych). W każdym przypadku jest to profesjonalny zabieg na włosy, dzięki któremu można zahamować łysienie i przyspieszyć wzrost włosów. Wśród efektów wymienia się także przywrócenie biologicznej równowagi skóry głowy.

4. Mezoterapia tlenowa

Inna nazwa tej terapii to infuzja tlenowa. Co łączy ten zabieg na włosy z omówioną wyżej mezoterapią? Fakt, że specjalny preparat odżywczy zostaje przekazany do mieszków włosowych za pomocą czynnika zewnętrznego. W tym przypadku jest to strumień skoncentrowanego tlenu. Dzięki zastosowaniu tlenu zamiast mikronakłuć skóra głowy zyskuje podwójnie – nie tylko odżywienie, ale też dotlenienie. To świetny sposób na pobudzenie wzrostu włosów, a także wyzbycie się wielu problemów ze skórą głowy np. łojotoku, łupieżu, keratynizacji.

5. Pielęgnica do włosów

W dobry salonie fryzjerskim możliwa jest również regeneracja włosów podczerwienią oraz ultradźwiękami. Emituje je urządzenie podobne do prostownicy, które nazywa się pielęgnicą. Od standardowej prostownicy odróżnia je również to, że nie działa na włosy wysoką temperaturą, więc profesjonalny zabieg na włosy przy użyciu pielęgnicy jest bezpieczny. Kiedy warto z niego skorzystać? Przy osłabiony włosach, które trzeba wzmocnić. Pielęgnica przyspiesza wchłanianie się wybranego przy fryzjera preparatu, dzięki czemu działa on intensywniej.

6. Darsonwalizacja

Można działać na włosy podczerwienią, ultradźwiękami albo ciepłem, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać w pielęgnacji elektrostymulację. Profesjonalny zabieg na włosy, w którym wykorzystuje się specjalne prądy, to darsonwalizacja. Choć zabieg na włosy z użyciem prądu może budzić u niektórych pewne obawy, warto zdecydować się na niego, jeśli chcemy oczyścić skórę głowy, zlikwidować grzyby i bakterie powodujące łupież i wyleczyć ewentualne stany zapalne skóry głowy. Darsonwalizacja jest bezpieczna, bezbolesna i bezinwazyjna.

7. Terapia światłem LED

Bardzo ciekawe właściwości ma również światło LED na włosy. To innowacja pośród profesjonalnych zabiegów na włosy, po którą sięga jednak coraz więcej kobiet. Światłoterapia ma wiele zalet – jest bezbolesna, nieinwazyjna, łatwa w zastosowaniu i bardzo odprężająca. Można stosować ją jako osobny zabieg na włosy, który pobudza krążenie w skórze głowy, odżywa i wzmacnia włosy. Ale światło LED można wykorzystać również przy innych zabiegach, aby poprawić ich działanie.

8. Botoks na włosy

W ósemce najczęściej wykonywanych zabiegów na włosy nie może zabraknąć botoksu. Trzeba w tym miejscu uspokoić wszystkie te osoby, które botoks kojarzą wyłącznie z jadem kiełbasianym wstrzykiwanym w skórę w celu pozbycia się zmarszczek. Botoks na włosy to nieinwazyjny zabieg pielęgnujący, w którym dostarcza się we włosy maksymalnie skoncentrowany preparat odżywczy – serum na bazie naturalnych witamin, minerałów i substancji odżywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *