Plopping, czyli sposób na piękne loki. Na czym to polega?

Plopping – nazywany też „koszulkowaniem” lub „ręcznikowaniem” włosów – to prosty sposób na piękne loki. Pozwoli każdej posiadaczce włosów z tendencją do kręcenia się na uzyskanie wymarzonego, naturalnego skrętu bez użycia lokówki. Na czym polega ta metoda?

Kręcone włosy są bez dwóch zdań jednymi z najtrudniejszych w stylizacji. Trzeba mieć dużo wiedzy i doświadczenia, żeby wiedzieć, jak o nie dbać, jak je ścinać i jak układać, żeby wyglądały dobrze. Jednym ze sposobów jest plopping, czyli prosta metoda, dzięki której uzyskasz miękkie loki nawet w domu.

Plopping. Co to takiego?

W ploppingu chodzi przede wszystkim o to, aby pozbyć się z włosów wilgoci w taki sposób, żeby nie wysuszyć ich i nie rozprostować. To prosta metoda na suszenie i stylizowanie włosów w jednym. Poleca zwłaszcza posiadaczkom włosów kręconych, które są dość podatne na zniszczenia, a ich uzyskanie efektu ładnego skrętu jest w ich przypadku dość trudne.

Sposób suszenia ma znaczenie!

Włosy, które schną same sobie, prostują się pod własnym ciężarem i loki są wtedy oklapnięte. Z kolei suszenie włosów lubiących się kręcić zwykłą suszarką najczęściej kończy się tym, że są spuszone i mają za dużo niechcianej objętości. Plopping jest to więc zamiennik dla dyfuzora, czyli sposób na łatwe wysuszenie kręconych włosów tak, aby podkreślić ich skręt, a uniknąć napuszenia. Oczywiście jest przy tym znacznie łatwiejszy w zastosowaniu, bo używanie suszarki z dyfuzorem wbrew pozorom do najłatwiejszych zadań nie należy.

Plopping – krok po kroku

Jak zastosować plopping w praktyce? Bardzo prosto. Wystarczy mieć pod ręką miękki ręcznik lub koszulkę, najlepiej bawełniane, bo ten materiał najlepiej chłonie wilgoć i nie jest zbyt szorstki.

Krok 1. Myjemy włosy tak jak zwykle i dokładnie płuczemy.
Krok 2. Opuszczamy głowę w dół i przeczesujemy włosy palcami.
Krok 3. Kładziemy włosy na rozłożonej np. na łóżku koszulce.
Krok 4. Zawijamy materiał na głowie, tworząc turban.
Krok 5. Ściągamy po 15-20 minutach, kiedy włosy się odsączą.

Działanie ploppingu. Co to daje?

Choć może się wydawać, że takie rzeczy zajmują tylko więcej czasu niż przynoszą pożytku, to plopping jest korzystny dla włosów. Przede wszystkim pozwala wyschnąć włosom w bezpieczny dla nich sposób, bo nadmiar wody jest po prostu wchłaniany w materiał. Do tego podkreśla naturalny skręt włosów, bo nie tarmosimy ich suszarką i nie ciągniemy.

Włosy po ploppingu są:

  • zdecydowanie bardziej miękkie,
  • gładkie, elastyczne i pełne blasku,
  • kręcone: naturalnie i bez przesady,
  • pełne pięknej objętości bez puchu,
  • naprawdę znacznie piękniejsze.

Plopping – wskazania

Kto skorzysta najwięcej na ploppingu? Oczywiście osoby o kręconych włosach. Jest to metoda polecana posiadaczkom naturalnie kręconych lub podatnych na kręcenie włosów, co nie oznacza jednak, że tylko dla nich. „Ręcznikować”/„koszulkować” włosy może właściwie każdy, ale tylko na włosach kręconych ten efektu miękkich loków będzie widoczny. W innym przypadku plopping po prostu pomoże w suszeniu włosów bez użycia temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *