Pielęgnacja twarzy – unikaj tych 3 błędów!

Czy wiesz, że ponad połowa kobiet wciąż popełnia podstawowe błędy w codziennej, rutynowej pielęgnacji twarzy? Sprawdź, czy dotyczą również ciebie – oto 3 najczęściej popełniane błędy pielęgnacyjne. 

Pielęgnacja twarzy – 3 najczęstsze błędy 

Błąd nr 1 w pielęgnacji twarzy: zły demakijaż twarzy

Demakijaż to pierwszy i najważniejszy krok w codziennej pielęgnacyjnej rutynie. Zły demakijaż sprawia, że każdy następny krok w pielęgnacji przebiega nieprawidłowo! Podczas demakijażu usuwamy pozostałości kosmetyków do makijażu, ale także toksyny osadzające się na skórze z powietrza, kurz, brud, nadmiar sebum i pot – jak widać, sporo tych niechcianych rzeczy gromadzi się na niej w ciągu dnia. Demakijaż to nic innego jak pierwszy etap oczyszczania twarzy. Czysta skóra, bez kosmetyków jest przygotowana do dalszej pielęgnacji. Podstawowym błędem jest zasypianie w makijażu – zmyj go, nawet jeśli jesteś bardzo zmęczona i pamiętaj, że jeśli robisz demakijaż płynem micelarnym, mleczkiem czy olejkiem – zawsze należy go później zmyć z twarzy za pomocą żelu do mycia lub pianki myjącej do twarzy. Ważne też, abyś demakijaż wykonywała delikatnie, ponieważ agresywne usuwanie makijażu ze skóry.źle wpływa na jej kondycję i może być przyczyną uszkodzenia naturalnej bariery ochronnej naskórka.

Błąd nr 2 w pielęgnacji twarzy: niedokładne oczyszczanie twarzy 

Pamiętaj, że sam demakijaż nie oczyści w pełni twojej skóry, anwet jeśli wykonała go dobrze, często zmieniając waciki. Ważne jest to, że na demakijażu nie kończymy oczyszczanie twarzy, ponieważ to tylko pierwszy etap do czystej cery, w podczas którego usuwamy ze skóry makijaż i pozostałości kosmetyków. Następny etap polega na zmyciu płynu micelarnego lub mleczka i umyciu twarzy, czyli głębszym i dokładniejszym oczyszczeniu skóry. Jeśli chcesz zrobić to jak należy, najlepiej wykonaj oczyszczanie dwuetapowe (nawet jeśli nie masz na buzi makijażu): najpierw oczyść twarz przy pomocy olejku, który usunie sebum, a następnie umyj buzię za pomocą żelu do mycia twarzy, który zmyje pozostałe zanieczyszczenia. Pamiętaj też o tym, by nie wycierać twarzy ręcznikiem przeznaczonym do ciała czy rąk: jest on siedliskiem bakterii, które wówczas trafiają na twarz. Buzię osuszaj papierowym ręcznikiem, lub specjalnym ręczniczkiem tylko do twarzy. Zmieniaj go regularnie co 4 dni.

Błąd nr 3 w pielęgnacji twarzy: źle dobrany krem

Nie wyobrażamy sobie pielęgnacji bez kremu do twarzy, a tymczasem często nie jest on odpowiednio dobrany do naszej cery i jej rodzaju.  Bywa, że dobór odpowiedniego kremu do twarzy jest trudny. Jednak warto poświęcić na to czas i sprawdzić jaką mamy cerę, poznać jej potrzeby, ponieważ zły krem nie pomaga, a wręcz szkodzi naszej cerze. Pamiętaj też, że każda, nawet tłusta skóra potrzebuje nawilżenia – wysuszanie jej sprawi, ze zacznie produkować jeszcze więcej sebum, aby się ochronić przed utratą nawilżenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *