Pielęgnacja skóry bardzo dojrzałej – jak sprostać wymaganiom skóry 60+, 70+

Skóra zmienia się z każdą dekadą. Staje się coraz bardziej wymagająca i potrzebuje coraz więcej opieki. Dzisiejszy postęp kosmetologii wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet w każdym wieku. Produkty, zabiegi i większa wiedza na temat potrzeb skóry sprawiają, że skóra po 60 roku życia może wyglądać dziesięć lat młodziej. Wszystko w naszych rękach. Sprawdź, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry bardzo dojrzałej.

Pielęgnacja skóry 60+ nawilżanie i ochrona przed podrażnieniami

Cera po sześćdziesiątym roku życia jest wiotka i delikatna. Bywa, że staje się tak osłabiona, że przeobraża się w skórę naczynkową. Inne panie z dojrzałą cerą skarżą się, że nagle skóra zaczęła się przetłuszczać w nadmiarze. Często ulega też podrażnieniom, zaczynają się przebarwienia, zaczerwienienia naskórka, oraz oczywiście zmarszczki i głębokie bruzdy.

Czego najbardziej potrzebuje skóra 60+?

Najlepiej, jeśli do pielęgnacji takiej cery użyjesz łagodnych produktów przeznaczonych do cery naczynkowej i wrażliwej. Pamiętaj też o stałym nawilżaniu takiej skóry oraz o dokładnym, delikatnym i stałym oczyszczaniu oraz o ochronie przed promieniowaniem UV (również zimą).

Skóra dojrzała 60+ – codziennie

  • krem mocno nawilżający – który nie tylko zawiera wielocząsteczkowy kwas hialuronowy, ale również filtry UV; jeśli masz dojrzałą, ale tłustą cerę – dodatkowo taki krem powinien mieć właściwości matujące;
  • krem przeciwzmarszczkowy – może to być kolejny, lekki krem na dzień lub po prostu serum o właściwościach anty-aging
  • płyn micelarny bogaty w witaminy i fitosterole, najlepiej, jeśli będzie on do skóry naczynkowej – dzięki temu będzie trzymał dojrzałą skórę w ryzach i złagodzi zaczerwienienie. Taki płyn zmniejsza też prawdopodobieństwo podrażnień skóry

Skóra dojrzała 60+ – raz w tygodniu

  • Peeling enzymatyczny – ten typ peelingu jest bardzo delikatny, nie wymaga tarcia, doskonale i w sposób nieinwazyjny usuwa martwe komórki naskórka i odblokowuje pory. Po takim peelingu należy przemyj skórę delikatnym tonikiem, aby ja nieco uspokoić: najlepiej, jeśli będzie to tonik nawilżający i witaminowy.
  • Nawilżająca i/lub podnosząca maska do twarzy – nawilżanie jest ważne w każdym wieku, a cera dojrzała potrzebuje dwa razy większej dawki nawilżenia, dlatego skórę należy wesprzeć dodatkowo silnie nawilżającą maseczką, którą nakłada się na twarz co najmniej raz w tygodniu

Skóra dojrzała 70+ – uzupełnianie lipidów

Ten wiek niestety nie oszczędza naszej skóry. Jest ona wyjątkowo wrażliwa, delikatna, sucha i bardzo cienka (nazywana często pergaminową). Ilość sebum jest znikoma, łatwo ją podrażnić, naczynka pękają, a skóra na ciele podatna jest na stłuczenia i bardzo wolno się goi. Widać na niej sporo przebarwień.

Czego najbardziej potrzebuje skóra 70+?

Ten – bardzo już dojrzały – typ skóry potrzebuje natłuszczenia, poprawy, a nawet naprawy warstwy lipidowej, a ponadto łagodnej pielęgnacji i ochrony.

Skóra dojrzała 70+ – codziennie

  • Krem natłuszczający, w którym aż kipi od lipidów; możesz wybrać półtłusty, lub tłusty krem i aby wzmocnić jego działanie – zmieszaj go z kilkoma kroplami naturalnego olejku. Czy wiesz, że oleje zawierają skwalan, który równoważy sebum i przywraca równowagę lipidową nawet bardzo przesuszonej skórze? Jeśli chcesz i jeśli skóra tego potrzebuje – możesz stosować olejek w formie serum, czyli pod krem na dzień i/lub na noc.
  • Kosmetyki dla niemowląt do mycia skóry i włosów – to nie żart: tego typu produkty bardzo dbają o barierę ochronną skóry, chronią i zabezpieczają. Do demakijażu powinnaś używać naturalnego olejku, np. kokosowego, zaś do mycia – delikatnych produktów do pielęgnacji niemowląt.

Skóra dojrzała 70+ raz w tygodniu

  • Peeling enzymatyczny i odżywcza maseczka – to „wisienka na torcie” w pielęgnacji dojrzałej skóry. Jeśli Twoja jest w lichej kondycji – możesz tez wypróbować maseczkę do twarzy na noc – działa ona podczas snu i ma wiele godzin na to, by poprawić kondycję cery. Pamiętaj też, że naturalne olejki możesz mieszać nie tylko z kremem, ale również z maskami lub peelingami do twarzy – spotęgują one działanie kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *