Okulary a piękne brwi. Jak sprawić, że jedno nie będzie wykluczało drugiego?

Wiele kobiet jest zdania, że noszenie okularów zwalnia je z konieczności robienia perfekcyjnego makijażu. To błąd, ponieważ pięknie podkreślone brwi mogą tworzyć zgrany duet z dopasowanymi oprawkami.

Piękne oczy to tak naprawdę wypadkowa wielu różnych elementów. Odpowiedniego makijażu, pięknie zagęszczonych rzęs, idealnie podkreślonych brwi, a w przypadku okularnic również odpowiednio dobranych oprawek. Żadnej z tych rzeczy nie powinno zabraknąć – nawet jeśli nosimy okulary, nie możemy zapominać o pięknym podkreśleniu brwi.

Okulary a kształt brwi

U osób noszących okulary bardzo ważne jest dopasowanie kształtu oprawek do wyglądu łuku brwiowego. Warto poświęcić tej parze chwilę i sprawdzić, czy jest to zgrany duet. Świadomy wybór oprawek to bardzo ważna sprawa. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że konkretne oprawki nie pasują do naszej twarzy właśnie przez to, że są np. zbyt ciemne do naszych równie ciemnych i gęstych brwi. Grunt to uświadomienie sobie, że oprawki powinny pasować do kształtu, koloru i wielkości łuku brwiowego.

Co najpierw – wybór okularów czy regulowanie brwi?

To brwi są najważniejsze, bo ich kształt jest naturalnie zaprojektowany przez naturę. My nadajemy im tylko ostatni szlif odpowiednim regulowaniem i makijażem. Nie możemy drastycznie zmienić kształtu, długości i grubości brwi, ponieważ zaburzymy proporcje naszej twarzy. I właśnie dlatego najpierw należy upiększyć i podkreślić swoje brwi, a dopiero potem dobrać do nich oprawki.

Jak dobrać okulary do brwi?

Obowiązuje jedna ważna zasada. Jeśli okulary nie zasłaniają brwi i mieszczą się dokładnie pomiędzy łukiem brwiowym a kośćmi policzkowymi, to znaczy, że są idealnie dobrane do naszej twarzy.

Zasada dotyczy oczywiście górnej części oprawek. Więcej możliwości mamy w przypadku dolnej krawędzi okularów, która może być wyższa lub wyraźnie opuszczona przy większych oprawkach.

Pamiętajmy, że okulary nigdy nie powinny przytłumić brwi. Zawsze należy znaleźć złoty środek i zachować równowagę między kolorami i kształtem oprawek a wyglądem brwi. Jeśli nie umiemy tego ocenić samodzielnie, warto poprosić o pomoc kogoś z większych doświadczeniem, kto pomoże dobrać oprawki do kształtu brwi np. optyk.

Dlaczego okulary nie powinny zasłaniać brwi?

Dobrze dobrane oprawki muszę znajdować się na takiej wysokości, żeby nie zasłaniać brwi. Mogą się z nimi zrównywać lub być odrobinę niżej. Ważne, żeby krawędź oprawki nie zasłaniała ich całkowicie. Powodów jest kilka:

  • wysokie oprawki dotykające do brwi mogą rozmazywać makijaż;
  • twarz z zasłoniętymi brwiami traci sporo ze swojego uroku.

Jak malować brwi, kiedy nosimy okulary?

Po dobraniu odpowiednich oprawek czas poświęcić chwilę na pasujący do całości makijaż, dzięki któremu nasza twarz będzie wyglądała promienniej i młodziej. Tutaj też obowiązuje kilka zasad, których warto się trzymać.

Jeśli nosimy grube oprawki, to brwi powinniśmy regulować dość mocno, aby nadać im delikatny wygląd. Zbyt gruby łuk brwiowy w połączeniu z wyrazistymi oprawkami może nadać twarzy ciężkości i bardzo nas przytłoczyć. Na bardziej naturalne, gęste i ciemne brwi można sobie pozwolić przy okularach bez ramek lub takich, których oprawka jest bardzo cienka i jasna. Jeśli natomiast nosimy kolorowe oprawki, dobrym nawykiem jest delikatne rozświetlenie łuku brwiowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *