Odmładzanie twarzy przez zamrażanie. Jak działa frotox?

Podobno trudno pozbyć się zmarszczek. W praktyce wystarczy je tylko zamrozić! W nadchodzącym sezonie hitem wśród zabiegów odmładzających ma być wymrażanie zmarszczek, czyli tzw. frotox.

Na czym polega krioterapia na zmarszczki i czy kontrolowane zamrażanie twarzy ma naprawdę zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry? Jeśli jesteś zainteresowana tym, jak działa frotox, dowiedz się więcej.

Co to jest frotox?

Potoczna nazwa tego zabiegu ma nawiązywać do bardzo popularnego wśród zabiegów medycyny estetycznej botoksu. Frotox (a właściwie Focused Cold Therapy) to naturalna i dużo łagodniejsza metoda radzenia sobie ze zmarszczkami, której efekty są porównywalne do tych uzyskiwanych przez wstrzyknięcie pod skórę toksyny botulinowej.

Frotox to świetna alternatywa dla botoksu. Zabieg, dzięki któremu możemy szybko odzyskać jędrną, gładką i piękną skórę.

Działanie. Jakie efekty daje frotox?

Dzięki frotoxowi możemy szybko wymrozić swoje zmarszczki i na nowo cieszyć się gładką, jędrną i pełną witalności skórą. Taka krioterapia na zmarszczki jest nie tylko efektywna, ale też bezpieczna i naturalna, bo wykorzystuje wyłącznie lecznicze właściwości zimna.

Po zabiegu skóra jest:

  • o wiele gładsza,
  • dużo bardziej promienna,
  • pozbawiona zmarszczek,
  • pozbawiona blizn i przebarwień,
  • ładnie rozświetlona,
  • dobrze oczyszczona.

Na czym polega frotox?

W przypadku frotoxu do wypełniania i wygładzania zmarszczek nie używa się żadnych substancji toksycznych. Zamiast tego pod skórę wprowadza się ciekły azot, który zamraża zmarszczki od wewnątrz, obniżając temperaturę skóry do zaledwie 7 stopni Celsjusza.

Ciekły azot wprowadzony pod skórę działa przede wszystkim na mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek oraz nerwy, których zamrożenie pomaga rozluźnić odpowiednie mięśnie i wygładzić skórę. Frotox w całości opiera się na leczniczym działaniu zimna, znanym jako krioterapia.

Czy frotox to zabieg bolesny?

Niektóre osoby mogą odczuwać pewien dyskomfort związany z tym, że na skórę działamy pod bardzo wysokim ciśnieniem.

Nie jest to jedna zabieg inwazyjny i nie polega na bolesnym ostrzykiwaniu skóry jak w przypadku botoksu. Podczas frotoxu ciekły azot jest przepompowywany i kierowany na skórę przez specjalną maszynę. Jej głowica sunie po skórze, rozprowadzając pod ciśnieniem ciekły azot, a także na bieżąco kontrolując temperaturę skóry, aby zapobiec odmrożeniom.

Ile trwa zabieg?

Frotox, czyli krioterapia na zmarszczki, trwa kilkanaście minut. To jeden z szybszym, a przy tym bardzo efektywnych zabiegów odmładzających.

Czy frotox jest lepszy niż botoks?

Zamrażanie zmarszczek ma naprawdę wiele zalet. Nie bez powodu frotox uznaje się za bezpieczniejszy i bardziej naturalny zabieg odmładzający niż popularny botoks. Czym się różnią?

  1. Efekty są natychmiastowe i nie trzeba na nie czekać jak po botoksie.
  2. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i znieczulenie nie jest konieczne.
  3. Frotox nie powoduje efektu paraliżu, który pojawia się po botoksie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *