Nowy sposób konturowania twarzy – serduszka z korektora

Konturowanie twarzy to bardzo popularny sposób malowania się. Coraz więcej dziewczyn robi taki makijaż. Ale czy słyszałaś o modelowaniu twarzy serduszkami? Jeżeli nie, to najwyższa pora poznać ten urodowy trend.

konturowanie-twarzy.jpg

Na czym polega konturowanie twarzy?

Konturowanie polega na zakamuflowaniu niedoskonałości i mankamentów oraz wyeksponowaniu atutów twarzy. Jeżeli masz duży nos lub wysokie czoło, to bardzo szybko i prosto możesz zmienić ich kształt i wielkość. Do tego celu używa się korektorów, podkładów i innych kosmetyków w dwóch odcieniach. Produkt w jasnym kolorze podkreśla zalety konkretnych partii twarzy, natomiast kosmetyk w odcieniu ciemnym – zakrywa to, co nam się na twarzy nie podoba. Do konturowania potrzebne będą ci także pędzle i miękkim włosiem lub gąbeczki. To z ich pomocą dokładnie rozetrzesz i zblendujesz korektor i podkład.

Jak konturować twarz?

Nie jest to takie proste, jak może ci się wydawać. To, czy poprawnie wymodelujesz twarz, zależy od odcieni wybranych przez ciebie kosmetyków, jakości akcesoriów do makijażu oraz od tego, jak połączyłaś produkty zaaplikowane na skórze. Czy wiesz, że wyróżnia się dwa rodzaje modelowania twarzy: na sucho i na mokro. Konturowanie na sucho jest powszechnym sposobem malowania się. Natomiast konturowanie na mokro daje bardziej wyraziste i intensywne efekty. Podczas modelowania twarzy stosuje się kilka technik nakładania kosmetyków. Są to: krzyżyki, kreski i serduszka.

Konturowanie twarzy serduszkami

Korektorem w jasnym odcieniu narysuj serduszka pomiędzy brwiami, pod oczami i na brodzie. Bronzerem postaw takie same znaczki pod kośćmi policzkowymi. Różem narysuj po jednym serduszku na policzkach. Wszystkie kosmetyki rozetrzyj i dokładnie połącz ze sobą. Użyj do tego gąbeczki lub pędzla z miękkim włosiem. Makijaż utrwal pudrem transparentnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *