Na czym polega zabieg Radiesse? Efekty, przebieg i przeciwwskazania

Radiesse to jeden z preparatów wypełniających zmarszczki, który poza swoją podstawową funkcją modeluje kontur twarzy. Radiesse zagęszcza skórę i poprawia jej strukturę, a przy tym nie dodaje jej niepotrzebnej objętości. Z czego składa się Radiesse, jak działa i gdzie najczęściej się go aplikuje? Jakie są efekty zastosowania Radiesse, jaki jest przebieg zabiegu z jego wykorzystaniem i czy są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?

Radiesse ‒ co to i z czego się składa?

Radiesse to zarówno wypełniacz, który daje natychmiastowy efekt, jak i środek działający w czasie. Prawo do jego stosowania przysługuje wyłącznie przeszkolonym lekarzom.

Radiesse składa się w 70% z żelu oraz w 30% z zawieszonych w nim mikrogranulek wapnia i fosforu. Właśnie jego formuła sprawia, że Radiesse wypełniaczem wygładzającym zmarszczki i bruzdy.

Jak działa Radiesse?

Radiesse działa dwutorowo: zawarty w nim żel wygładza oraz wypełnia zmarszczki i bruzdy, a pozostałe składniki regenerują tkanki. Podczas gdy skóra natychmiast staje się jędrna i napięta, to regeneracja tkanek dokonuje się powoli. Radiesse można wstrzykiwać w twarz i w dłonie.

Gdzie najczęściej aplikuje się Radiesse?

Radiesse może być stosowany do wypełnienia umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych i bródkowo-wargowych oraz obszarów jarzmowych, a także do skorygowania kształtu i konturu twarzy, w tym nosa. Ponadto Radiesse można wykorzystywać w celu odmłodzenia grzbietowej powierzchni rąk, ponieważ także na dłoniach widać upływ czasu. Z biegiem lat na ich zewnętrznej stronie coraz wyraźniej odznaczają się naczynia i kości.

Radiesse ‒ efekty

Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu efekt wypełnienia jest widoczny od razu po zabiegu. Po około 4 miesiącach żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Jego produkcja odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie‟ i stymulują produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra wygląda młodziej oraz staje się grubsza i bardziej elastyczna. Efekty utrzymują się do 18 miesięcy.

Radiesse ‒ przebieg

Przed zabiegiem nie ma potrzeby wykonywania testów antyalergicznych, ponieważ Radiesse nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Preparat jest w pełni biokompatybilny, co oznacza, że wchłania się w sposób naturalny. W dodatku wchodzący w jego skład związek wapnia i fosforu stanowi naturalny budulec ludzkich tkanek. Z tego powodu organizm nie rozpoznaje jego cząsteczek jako obce i nie wywołuje niepożądanych reakcji. Ponadto od lat jest stosowany w medycynie i stomatologii.

Przed zabiegiem obszar ciała, który będzie mu poddany, znieczula się kremem. Preparat jest umieszczany w strzykawce, a lekarz wprowadza go cienką igłą.

Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, ale po 3-4 miesiącach zaleca się konsultację lekarską, podczas której lekarz dokona oceny i w razie potrzeby wykona zabieg uzupełniający. Zwykle pacjenci wracają do pełnej aktywności zaraz po wypełnieniu, ale mogą wystąpić objawy niepożądane, takie jak obrzęk, ból, zasinienie lub zaczerwienienie. Na szczęście, z reguły ustępują po 2-3 dniach.

Radiesse ‒ przeciwwskazania

Dla pełnego bezpieczeństwa Radiesse nie powinien być wykonywany w czasie ciąży i laktacji oraz w przypadku choroby nowotworowej. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *