Czy jest prosty sposób na nieinwazyjne modelowanie sylwetki i redukowanie tkanki tłuszczowej? Jest. Exilis to zabieg, który owocuje natychmiastowym ubytkiem centymetrów w odchudzanej partii ciała. Na czym polega Exilis i jaki jest jego przebieg? Czy są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu Exilis?
Na czym polega zabieg Exilis?
Zabieg Exilis obejmuje trzy etapy:
- Rozpoznanie
Ultradźwięki i energia o bardzo wysokiej częstotliwości docierają do najbardziej opornej tkanki tłuszczowej. System Exilis działa na jej dokładnie zlokalizowany nadmiar, który znajduje się głęboko pod powierzchnią skóry. Następnie podwyższona temperatura, która była niezbędna do wytapiania zbędnego tłuszczu, zostaje obniżona. - Izolacja
Zastosowane fale dźwiękowe przerywają zwłóknienia w strukturach tłuszczowych, to znaczy dzielą się na pojedyncze komórki, ponieważ wyizolowane są łatwiejsze do usunięcia. - Dezaktywacja
Na zalegającą tkankę tłuszczową zwykle składają się metaboliczne, nieaktywne komórki. Energia o wysokiej częstotliwości powoduje ich nagrzewanie, co daje początek miejscowej lipolizie, czyli rozkładowi tkanki tłuszczowej, podczas której komórki są transportowane do wątroby, a stamtąd zostają usunięte z organizmu. Dzięki całemu procesowi zmniejsza się objętość komórki tłuszczowej, a co za tym idzie, nadprogramowe centymetry ulegają zredukowaniu.
Exilis ‒ przebieg
Exilis przebiega szybko, sprawnie i bezboleśnie. Pacjentowi przykleja się do ciała niewielki plaster połączony elektrodami z głowicą urządzenia. Nieduża głowica wyposażona w ekran i wmontowany system kontroli pozwala wykonującemu zabieg kontrolować temperaturę skóry pacjenta. To ważne, ponieważ reakcja na podgrzewanie jest indywidualna. W trakcie zabiegu w każdej chwili można zmienić parametry, aby był skuteczny i żeby pacjent nie odczuwał żadnego dyskomfortu. Jedynym dyskomfortem może być uczucie nadmiernego ciepła w miejscu działania głowicy.
Pacjent jest masowany przez około 30 minut. Długość terapii zależy od ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Aby zakwalifikować się do zabiegu, należy mieć co najmniej 1,5-centymetrową warstwę tłuszczu. Centymetrów w odchudzanym obszarze ciała ubywa natychmiast po Exilis. Jednorazowo można poddać zabiegowi powierzchnię do 1000 centymetrów kwadratowych. Usuwany tłuszcz metabolizuje się w wątrobie, która nie byłaby w stanie jednorazowo przetworzyć większej ilości tłuszczu.
Zabieg Exilis ‒ przeciwwskazania
Zabieg nie powinien być wykonywany w przypadku gruźlicy, choroby nowotworowej, poważnej niewydolności nerek lub wątroby, ciąży i zakrzepicy oraz posiadania metalowych implantów lub rozrusznika serca w ciele.
Zabieg Exilis ‒ uwagi końcowe
Exilis nie zapewni smukłej sylwetki osobom, które podczas kuracji będą się nadmiernie objadać. Warunkiem zadowalającego rezultatu jest przynajmniej zerowy bilans energetyczny (zjadam maksymalnie tyle kalorii, ile spalam). Tkanka poddawana redukcji jest usuwana na stałe, ale nadmiar kalorii może spowodować powstanie nowej warstwy tłuszczu.
Kuracja obejmuje 4-6 zabiegów w odstępach co 7-10 dni.
Dodaj komentarz