Na czym polega leczniczy pedicure? Efekty zabiegu

Leczniczy pedicure jest szczególnie wskazany, kiedy nasze problemy ze stopami są uwarunkowane genetycznie. Powinny mu się poddać także te osoby, które mają skłonność do odcisków, modzeli i wrastających paznokci, ta tendencja zmusza je bowiem do regularnych wizyt kontrolnych w gabinecie i systematycznej pielęgnacji stóp. Na czym polega leczniczy pedicure i jakie są efekty zabiegu? Dla kogo jest przeznaczony i gdzie należy go wykonać? Czy leczniczy pedicure boli?

Na czym polega leczniczy pedicure?

Leczniczy pedicure to standardowy pedicure połączony z usunięciem problemu dermatologicznego, takiego jak:

  • odciski,
  • modzele,
  • wrastające paznokcie (założenie klamry),
  • uszkodzone paznokcie (rekonstrukcja),
  • grzybica.

W przypadku grzybicy leczenie odbywa się pod okiem lekarza i przebiega w kilku etapach. Kuracja zakłada przyjmowanie leków doustnych i usunięcie zmian grzybiczych. Następnie na paznokieć nakłada się specjalny bakteriobójczy żel, który zapobiega wrastaniu paznokcia i wspomaga proces rekonstrukcji płytki.

Leczniczy pedicure trwa od godziny do półtorej godziny, w zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu dermatologicznego.

Leczniczy pedicure – efekty

Niezależnie od natury problemu, klient odczuwa ulgę natychmiast po wykonaniu leczniczego pedicure. Nie w każdym przypadku jeden zabieg jest wystarczający, ale zawsze przynosi poprawę.

Leczniczy pedicure – dla kogo?

Wskazaniem do przeprowadzenia leczniczego pedicure jest:

  • Cukrzyca
    Jednym z powikłań tej choroby jest neuropatia cukrzycowa, która prowadzi do urazów, a niekiedy amputacji stopy.
  • Ciąża i otyłość
    Zarówno kobiety w ciąży, jak i osoby otyłe doświadczają nagłego przyrostu masy ciała. W obu sytuacjach stopa powiększa się o 1-2 rozmiary, co naraża ją na uszkodzenia, otarcia i poważniejsze konsekwencje.
  • Inne problemy stóp i paznokci
    Wśród nich warto wyróżnić obrzęki wokół paznokcia, wrastanie płytki, niegojące się lub sączące otarcia bądź ranki, odciski, bolesne lub pękające pięty i zmianę koloru bądź struktury płytki paznokcia.

Leczniczy pedicure – gdzie?

Zabiegi tak inwazyjne jak leczniczy pedicure powinny być wykonywane w miejscach, w których do sterylizacji narzędzi przywiązuje się dużą wagę. To bardzo ważne, ponieważ podczas zabiegu może dojść do pęknięcia skóry, co w przypadku zaawansowanego stanu zapalnego lub grzybicy byłoby niebezpieczne dla innych klientów. Z kolei narzędzia, których nie sposób wysterylizować, powinny być jednorazowe, podobnie jak elementy wyposażenia pomocniczego, takie jak worki do wyściełania wanienki, ręczniki itp.

Czy leczniczy pedicure boli?

We współczesnych gabinetach kosmetycznych nie stosuje się takich rozwiązań jak zrywanie paznokci. Założenie klamry na wrastający paznokieć jest bezbolesne, podobnie jak usuwanie odcisków; specjalistyczny sprzęt wysokiej jakości umożliwia usunięcie stwardniałej skóry w taki sposób, aby klient nie odczuwał najmniejszego dyskomfortu.

Ponadto poważniejsze zgrubienia usuwa się etapami – podczas kilku wizyt. W dodatku klient może zostać znieczulony, oczywiście w asyście lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *