Na czym polega koloryzacja sombre? Różnica między ombre a sombre

Sombre to delikatniejsza wersja ombre. Koloryzacja sombre daje efekt naturalnego rozjaśnienia słońcem. Można ją wykonać na włosach niezależnie od ich długości i koloru. Na czym polega koloryzacja sombre i jakie ma zalety? Lepiej wykonać ją w domu czy w salonie? Jaka jest różnica między ombre a sombre?

Na czym polega koloryzacja sombre?

Koloryzacja sombre polega na rozjaśnianiu pojedynczych pasemek już na wysokości 2-3 centymetrów od nasady włosów. Im bliżej końcówek, tym gęstsza koloryzacja, ale tylko na włosach zewnętrznych ‒ włosy wewnętrzne pozostają w naturalnym kolorze. W ten sposób rozjaśnienie nie jest równomierne, dzięki czemu fryzura daje naturalny efekt muśnięcia słońcem. Ponadto nie jest płaska, co ma duże znaczenie zwłaszcza przy cienkich włosach.

Koloryzacja sombre w domu czy w salonie?

Najbardziej satysfakcjonujący efekt sombre uzyskamy podczas wizyty w profesjonalnym salonie fryzjerskim. W warunkach domowych tak subtelnie przejście kolorystyczne może się nie udać, przez co włosy będą wyglądać, jakby zostały zanurzone w farbie. Ponadto fryzjer nie tylko rozjaśni pasemka, lecz także dobierze odpowiedni odcień, który będzie pasował do naturalnego koloru włosów. Dla ciekawszego efektu można użyć kilku odcieni.

Jaka jest różnica między ombre a sombre?

Włosy ombre to koloryzacja włosów, która polega na stopniowym przejściu od ciemnego koloru u nasady włosów do bardzo jasnego koloru końcówek. Sombre także ma na celu rozjaśnienie włosów, ale minimalne, bo o 1-3 tony. Rozjaśnianiu poddaje się zarówno końcówki, jak i pasemka, co zbliża tę technikę do balejażu.

Koloryzacja ombre daje wyraźny efekt rozjaśnienia końcówek, który nie pasuje do każdego typu włosów. Na włosach krótkich takie przejście kolorystyczne może wyglądać sztucznie, a na włosach cienkich ‒ płasko. W przypadku ombre przejście między kolorami zaczyna się bliżej końcówek niż nasady włosa oraz jest stopniowe i jednolite. Z kolei koloryzacja sombre prezentuje się dobrze również na włosach krótkich i cienkich. U nasady włosów zostaje naturalny kolor, dlatego nie trzeba martwić się odrostami. Taka fryzura wygląda świeżo nawet przez 3 miesiące.

Koloryzacja sombre ‒ zalety

Największym atutem sombre jest uniwersalność. Profesjonalnie wykonana koloryzacja tą techniką sprawdzi się u każdego. Sombre polega na przeplataniu się kolorów, co dodaje włosom objętości. Jasne pasemka wokół twarzy rozświetlają ją i odmładzają. Taka fryzura wygląda spektakularnie latem, w promieniach słońca, i nie wymaga częstego odświeżania u fryzjera. Dla podkreślenia efektu warto lekko podkręcić włosy na końcówkach, ponieważ dzięki temu przejście kolorystyczne zginie w zagięciach loków, co da jeszcze naturalniejszy efekt.

Koloryzacja sombre ‒ co potem?

W przypadku włosów sombre lepiej zrezygnować ze stylizacji lakierem, ponieważ sztywno ułożona fryzura będzie wyglądać płasko.

Po koloryzacji sombre, tak jak w przypadku każdej ingerencji w strukturę włosa, należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację włosów i końcówek. Nawet najlepiej wykonane sombre nie będzie wyglądać efektownie na suchych włosach i rozdwojonych końcówkach. Aby temu zapobiec, warto jak najczęściej stosować maski, a do układania włosów ‒ zamiast klasycznych produktów do stylizacji ‒ naturalne olejki lub jedwab.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *