Masz blizny i przebarwienia? Wypróbuj laser frakcyjny

Po niektórych schorzeniach i niedoskonałościach skóry pozostają przykre pamiątki w postaci blizn i przebarwień. A nikt z nas takich nie potrzebuje. Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu pozbędziesz się tych nieestetycznych pozostałości na skórze. To laser frakcyjny, czyli najnowocześniejsza metoda leczenia.

Wskazania do zabiegu

Podstawowym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są blizny, zmarszczki i przebarwienia. Do leczenia laserowego kwalifikują się również osoby z bliznami po trądziku i różnych urazach. Laser frakcyjny usunie także blizny po operacjach i cięciu cesarskim, które pozostawiają trwałe ślady na naszym ciele. Co ciekawe ta metoda leczenia jest również polecana osobom z rozstępami i wieloma innymi znamionami na skórze.

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny w kontrolowany sposób powoduje w skórze właściwej niewielkie uszkodzenia. Skóra objęta bliznami, rozstępami, przebarwieniami lub zmarszczkami jest naświetlana rozszczepioną wiązką lasera. Energia cieplna, która przenika w głąb skóry, wywołuje procesy gojenia i przyczynia się do powstawania nowych włókiem kolagenowych.

Laser frakcyjny – efekty

Efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, bo kondycja skóry poprawia się w znaczący sposób. Zmarszczki są mniej widoczne, blizny zostają wygładzone, a koloryt cery ujednolicony. Skóra jest ujędrniona, zregenerowana i wygląda młodziej. Najlepszy efekt można jednak uzyskać po przeprowadzeniu serii kilku zabiegów. Po zabiegu skóra twarzy może być zaczerwieniona i może pojawić się obrzęk. Naturalną reakcją na laser jest złuszczanie naskórka i rumień. Zaleca się unikanie makijażu i niestosowanie silnych środków myjących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *